Jaką wybrać bluzę rowerową – najlepsza

Bluza rowerowaBluzy jakie stosuje się podczas jazdy na rowerze są specjalnie zaprojektowane tak, aby były maksymalnie przydatne w tym typie aktywności ruchowej.

Dobre ubranie rowerowe ma unikalne rozwiązania nie stosowane z reguły nigdzie indziej. Powinny one spełniać szereg założeń technicznych.

Jaką wybrać bluzę na rower – przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jej wykonanie. Najlepsze bluzy rowerowe zawsze są wykonane w technologi termoaktywnej. Tylko ona zapewni to, że w bluzie nie będzie za gorąco podczas upałów oraz nie będzie się w nich kumulowała wilgoć.

Także w nich się znacznie mniej poci gdyż mają lepszą wentylację i wymianę ciepła oraz przepływu strumieni powietrznych. W bluzach rowerowych termoaktywnych także nie będzie zimno w dni chłodne i mroźne. Zatrzymują one wtedy ciepło wydalając wilgoć.

Po za samymi włóknami termoaktywnymi ważne aby bluza rowerowa posiadała zamek – najlepiej gdy jest możliwość zapięcia go pod samą brodę. Jest to istotne, dzięki temu można w chłodne lub wietrzne dni zatrzymać więcej ciepła przy ciele oraz osłonić szyję przed przewianiem. W dni ciepłe można rozpinać bluzę szerzej, przez co będzie większa wentylacja organizmu.

Zamek w bluzie rowerowej musi być wykonany z tworzywa – nie może być metalowy gdyż taki mógłby rdzewieć i korodować. Tworzywo sztuczne zapewni absolutną obojętność działania na warunki pogodowe.

Istotne także są kieszenie – mogą być umiejscowione zarówno z boku bluzy – jako szybki podręcznik i zastosowane komory na plecach. Komory te najlepiej jeśli są zamykane także na zamek błyskawiczny a nie gumkę czy zatrzask czy rzepa.

Bluza musi być dobrze dopasowana do własnego ciała – nie powinna mieć za krótkich rękawów oraz długości mniejszej lub większej niż kilka centymetrów poniżej pasa. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie przez nią pasów odblaskowych – to dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo cyklisty podczas jazdy w wieczornej lub nocnej porze.

Bluza może dodatkowo posiadać boczne rozcięcia zamykane na zamek – regulują napięcie bluzy rowerowej na ciele – jest to także przydatna funkcja.

Ubrania na rower tego typu to wydatek jednorazowy, dlatego warto nabywać te w lepszej jakości dla własnego znacznie większego komfortu. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: