Jaką wybrać bramę wjazdową – najlepsza

Brama wjazdowa do domuWybór odpowiedniej bramy wjazdowej oraz furtki jest bardzo ważny przy ogrodzeniu własnej posesji. Wyróżnia się wiele rodzajów furtek i bram wejściowych i wjazdowych, rodzaje te zależą zawsze od sposobu konstrukcji i rozwiązań technologicznych.

Jaką bramę wjazdową i furtkę wybrać – zacznijmy od segregacji wszystkich rodzajów bram i furtek. Na początek bramy tradycyjne montowane na zawias. Skrzydła tych bram mają około 1,5 metra szerokości każde. Jest to najbardziej tradycyjny wygląd bramy – zamykana na środku na kłódkę lub rygiel.

Kolejny rodzaj bramy to jednoskrzydłowa na mocnych zawiasach – brama o dowolnej długości, zamykana na łączeniu furtki z słupkiem wspomagającym. Ostatni i zarazem najnowszy obecnie typ bramy to brama zsuwana na zakładkę. Jest ona zamykana także na łączeniu bramy z słupkiem wspomagającym.

Jak widać nie wspomniałem o tym czy te bramy są elektryczne czy otwieranie ręcznie – bo tak naprawdę nie ma to znaczenia co do ich jakości, a tylko wygody. Dobra brama to taka która będzie działała przez wiele lat bez najmniejszego uszczerbku i problemów. Bramy typu drugiego czyli jednoskrzydłowe w tej konkurencji odpadają.

Chodzi tutaj o to że na ich zawias pomimo że jest on dość pokaźny działa bardzo duża siła. Siła ta jest ciężarem całej bramy skierowanym tylko na punkt zawiasów bramy. Zawiasy jej ścinają się skośnie przez co brama po dłuższym czasie jest uszkodzona jeśli się nie dba o jej części systematycznie.

Kolejny typ bramy dwu skrzydłowy. Jest oczywiście najbardziej powszechny i stosunkowo łatwo montowany. Niestety nie jest to także najlepszy typ bramy. Chodzi tutaj o to że trzeba się bawić z otwieraniem, konserwacją zawiasów i tym czy się brama nie uszkadza. Zużycie także jest spore na zawiasach ale sama brama działa bez zarzutów stosunkowo długo – brak umocowania środkowego doprowadzać może do jej wginania.

Najlepszy typ bramy to typ 3, czyli bramy zasuwane. Są to bramy działajcie przelotowo – rozsuwają się jak drzwi w szafach w których jedne wchodzą za drugie. Takie tym bramy nie tylko nie emituje znacznych naprężeń ale i jest najbardziej funkcjonalny. Same bramy tego typu otwierają się cicho i bardzo lekko.

Co więcej nie działaj tam niszczące siły naprężeń, gdyż dół bramy ma kółko toczące i podtrzymujące ciężar. Bramy tego typu są wytrzymałe i stabilne, zdecydowanie to one będą służyły najdłużej bez usterek. Można je kupić w sklepach budowlanych lub w sklepach internetowych taniej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: