Jaką wybrać czapkę na lato – Najlepsza

Czapka letniaW okresach letnich bardzo istotne jest nakrycie głowy. Chodzi tutaj o osłonięcie naszej głowy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Słońce jest bardzo niebezpieczne i łatwo w upalny dzień można dostać udaru, gdy nie mamy odpowiedniego nakrycia głowy. Na głowę można włożyć kilka różnych rzeczy aby ją zabezpieczyć przed promieniowaniem słonecznym i przegrzaniem.

Jaką czapkę wybrać na lato – latem liczy się dobra osłona naszej głowy przed słońcem. Czapek w kwestii rodzajów jest bardzo dożo. My skupimy się nie na konkretnym modelu czapki lecz na tym czym się kierować przy wyborze dobrej czapki na głowę.

Zacznijmy od tego że głównym zadaniem czapki na lato ma być osłona przed bezpośrednim promieniowaniem słońca na głowę. Także jej drugim zadaniem jest osłona przed temperaturą jaką oddziałuje na głowę przez słońce.

Dobra czapka na lato to taka która będzie posiadała daszek osłaniający nasze oczy przed promieniami słonecznymi. Daszek o rozmiarach standardowych. Czpaki z daszkiem z reguły noszą mężczyźni, w wersji damskiej można zastosować również czapki tego samego typu lub daszki ochronne. Kolejna sprawa to krycie górnej części głowy.

Głowa powinna być osłonięta przed bezpośrednim działaniem słońca. Dlatego czapki czy daszki powinny być mimo wszystko kryte. Kolory czapek to oczywiście jasne a najlepiej białe.

Kolor biały odbija większość promieni słonczych przez co będzie nam chłodniej niż w innych kolorach je pochłaniających. Im ciemniejszy kolor tym więcej pochłaniania promieni i jest nam cieplej.

Kolejna sprawa to mocowania. Jest to wybór dowolny czy czaka lub daszek będzie zapinany na pasek z zatrzaskiem czy rzepa. Ważne aby czapka była dobrze dopasowana do głowy i nie zlatywała z niej. Czapki powinny być wykonane z naturalnych materiałów aby były zdrowe w kontakcie z skórą. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.