Jaką wybrać folię na namiot działkowy

Folia na namiotOdpowiedni wybór foli do namiotu jest bardzo ważny, to od niej zależy zarówno jej trwałość jak i cechy jakie będzie przekazywać na wnętrze namiotu.

Odpowiednia folia zapewni znacznie lepsze uprawy w namiotach ogrodowych oraz większe ich bezpieczeństwo przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi.

Jaką folię na namiot wybrać – najlepiej sprawdzają się folie uniwersalne czyli te wykonane z grubszego plastiku. Folia powinna być maksymalnie gruba a jednocześnie tak samo przezroczysta. Światło słoneczne jest niezbędne do rozwoju roślin jakie będą rosły pod folią w namiocie. Grubość foli ma duże znaczenie.

Od tego zależy jej wytrzymałość oraz ochrona wnętrza namiotu przed zmiennymi czynnikami atmosfery, czyli skokami temperatury oraz zimnem.

Przeczytaj także:

Grubą folię nie trzeba zdejmować po skończonym sezonie, nie będzie ona pękała i się kruszyła od mrozu. Dobrze wybierać foli o barwie błękitnej lub zielonej. Mają one w sobie filtr słoneczny dzięki któremu sama folia na namiot znacznie wolniej się zużywa i osłabia.

Folię na namiot można montować raz na kilka lat i nie trzeba jej nigdy ściągać z namiotu. Dobra folia powinna mieć w sobie po bokach wiązania ze sznurków lub innego typu ściągacze – choć nie jest to bezwzględnie konieczne.

Należy pamiętać że folię do namiotu kupuje się na wymiar. Powinna być ona znacznie większa niż łączna powierzchnia krycia namiotu. Folię daje się na zakładki oraz zazwyczaj przysypuje na dole namiotu ziemią aby ją usztywnić i zabezpieczyć.

Istotne jest to aby kupić folie świeżą, zleżałe mogą być o osłabionej strukturze przez co będą mniej odporne na uszkodzenia. Świerza folia jest giętka i sprężysta.

Miejsce nabywania foli do namiotu nie ma znaczenia. Warto jednak ją wybierać osobiście aby sprawdzić jej wgląd przed zakupem. Zapraszamy do pozostałych artykułów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: