Jaką wybrać kabinę prysznicową i prysznic

Kabina prysznicowaWybór dobrej kabiny prysznicowej sprawia wiele trudności, jednakże znając kilka zasad dotyczących pryszniców poradzimy sobie z tym problemem. Kabin prysznicowych i ich rodzajów jest bardzo wiele rodzajów. Aby dobrze wybrać trzeba mieć trochę informacji na ich temat.

Jaką kabinę prysznicową wybrać – zacznijmy od podstawowych informacji. Dobra kabina prysznicowa musi odpowiadać nam wielkością, zarówno w sprawie dostępnego na nią miejsca jak i naszej sylwetki ciała. Najbardziej popularne rodzaje kabin prysznicowych to oczywiście umiejscawiane w rogach łazienek.

Ich wejścia powinny być kuliste. Taki kształt nie tylko sprawia wrażenie bardziej subtelnych i eleganckich ale także wizualnie oszczędza miejsca niż kabiny kanciaste.

Same zaokrąglenie wejścia kabiny to jeszcze nie wszystko. Warto dokładnie zbadać jak wysokie są osłony kabiny prysznicowej. Powinny być wyższe o co najmniej 15 cm niż my sami. Chodzi tutaj o fakt mycia głowy pod prysznicem z rączki trzymającej – dzięki temu woda nie będzie wylatywała za kabinę.

Uszczelnienia kabiny prysznicowej także są bardzo ważne. Styki drzwi kabiny powinny być ogumowane aby nie przepuszczały wody.

Kolejna sprawa to dobrze gdy kabina jest z naturalnego szkła. Łatwiej je myć i jest znacznie odporniejsze od szkła z tworzywa. Następna sprawa to samo szkło kabiny powinno mieć refleksy maskujące. Jest to przydatne jeśli istnieje ryzyko że ktoś nas może podejrzeć pod prysznicem z zewnątrz.

Brodzik kabiny prysznicowej powinien być na około 20 cm w podeście. Bardzo jest wskazane aby miały pola przeciwpoślizgowe. Także sam brodzik może mieć siedzisko dla osoby wykonującej jakieś czynności  higieniczne siedząc.

Po za tym można wybierać kabiny prysznicowe z już zamontowanym panelem prysznicowym. Dla osób o większej zasobności portfela idealnym rozwiązaniem będą wbudowane hydro masaże. Kabiny prysznicowe są w bardzo dużej rozpiętości cenowej i jest to zależne od jakości oraz ilości zastosowań kabiny.

Polecam rozejrzeć się w internecie za dobrymi kabinami gdyż wybór jet duży a ceny niższe niż w lokalnych sklepach, nawet wraz z dowozem.  Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: