Jaką wybrać kołdrę na zimę

Kołdra zimowaCzas w którym jest już zimno pociąga za sobą konieczność posiadania dobrych kołder. Kołdra na zimę z prawdziwego zdarzenia powinna być nie tylko ciepła, musi spełniać ona znaczeni więcej funkcji.

Od tego jaką kołdrę wybierzemy będzie zależał nasz komfort snu jak i samego przebywania pod kołdrą. W tym artykule jaką kołdrę wybrać na zimne okresy roku.

Jaką kołdra jest najlepsza na zimę – zacznijmy od samej konstrukcji kołdry. Powinna nabyć przygotowana na ścisłych zasadach. Mianowicie kołdra musi mieć szwy na swojej długości i szerokości, które pomogą utrzymać jej wkład w należytym porządku. Szwy takie zapobiegają przemieszczaniu się wkładu kołdry.

Szwy dobrze gdy są co około 30 cm szyte w dowolny kształt czyli kwadraty, rąby czy nawet linie pręgowane.  Kolejny ważny aspekt kołder na zimę jest jej puchowość, nie mogą być to kołdry z mała zawartością puchu. Najlepiej sprawdzają się kołdry z wkładem z włókien sylikonowych. Zapewniają one ciepło oraz odpowiednią cyrkulację temperatury.

Włókna czyli wkład kołdry jest rzeczą istotną nie tylko do utrzymania ciepła ale także do zachowania odpowiedniej ilości dopływu powietrza. Pod kołdrami z włókien sylikonowych nadmiar wilgoci oraz nadmiar ciepła jest wyrzucany na zewnątrz kołdry. Jest to więc najlepsze zastosowanie. Istotną sprawą do komfortu spania jest także wielkość naszej kołdry.

Chodzi tutaj o to aby była ona na tyle duża by wystarczyła dobrze się nią opatulić. Standardowe rozmiary kołder jednoosobowych to 180×90, należy pamiętać że kołdra musi być dłuższa niż osoba pod nią śpiąca oraz znacznie szersza niż osobą śpiąca.

Mierzy się to tak że należy wyciągnąć jedną rękę. Kołdra powinna być minimum na całą szerokość naszej ręki wraz z ciałem czyli do drugiego ramienia.

Inne aspekty kołder – istotne jest także to aby posiadała dobrą oprawę. Chodzi tutaj o inny materiał na obszyciach niż zwykły płócienny. Szczególnie polecany jest jedwab gdyż jest on nie tylko bardzo dobry dla alergików ale także niezwykle przyjemny i komfortowy, dobrze cyrklujący temperaturę.

Należy pamiętać że kołdry pierzaste powoli wychodzą z mody i są one niedopuszczalne dla alergików.

Obecnie rozwija się wkład sylikonowy z specjalnie przygotowany włókien izotermicznych. Można kupić kołdrę  dwuwarstwową czyli zarówno jesienną jak i na zimę – maja one odczepiane warstwy przez zatrzaski, co jest dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem.

Kołdry dobrze zamówić w Internecie, gdyż oferty tych sklepów są znacznie tańsze niż w lokalnych punktach. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: