Jaką wybrać kurtkę na wiosnę

Kurtka na wiosnęKurtki wiosenne są wykonane zupełnie inaczej niż te stosowane w pozostałych częściach roku. Warto wybierać dobrego rodzaju kurtki wiosenne aby spełniały one swoje założenia.

Do wyboru mamy wiele rodzajów kurtek wiosennych. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ich budowie i jakości wykonania.Dobre kurtki wiosenne według corocznej mody oczywiście są znacznie krótsze od tych zimowych. Kurski wiosenne teoretycznie powinny sięgać nam do pasa.

Dobrze gdy posiadają one kołnierze lub możliwość wysokiego zapięcia ich pod szyję – na tyle wysokiego aby można w nich było schować nawet brodę.

To jakie kurtki wiosenne się wybiera często jest wynikiem panującej temperatury w tym okresie lata. Im temperatura jest wyższa to wybiera się cieńsze kurtki, natomiast im jest zimniej często nawet się nie zmienia zimowych na wiosenne.

Według mody wiosennej kurtki powinny być znacznie jaśniejsze na wiosnę, bardzo popularny kolor piaskowy.

Kurtki tego typu już z reguły nie mają w środku wymoszczenia futerkiem lub innego ocieplenia stałego.

Mogą mieć one podpinkę którą łato odpiąć lub podwójną warstwę materiału. Modna kolorystyka kurtek wiosennych to kolor piaskowy oraz jasny brąz także kolor popielaty. Jednakże nie koniecznie trzeba się trzymać wyznaczników mody względem barw.

Kurtka wiosenna może być zapisana na guziki – w przypadku płaszczy, tutaj dopuszczalny jest ich kolor czarny. Płaszcze są modne w każdej porze roku, zarówno zimą jak i wiosnę oraz jesienią. Warto pomyśleć nad wyborem płaszcza gdyż jego uniwersalność jest bardzo ekonomiczna.

Płaszcz pasuje na każdą okazję, jest elegancki oraz modny. Płaszcze powinny być zapinane z reguły tylko na guziki. Płaszcze mogą być odrobinę dłuższe niż do pasa. Płaszcze są najczęściej wybieraną formą odzienia na wiosnę.

W przypadku kurtek wiosennych warto zwracać uwagę na to aby nie były one zbyt przewiewne, wiosna bywa wietrzna i chłodna. O kurtkach wiosennych i ogólnie o modzie oraz innych ubraniach na wiosnę warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.