Jaką wybrać listwę zasilającą do prądu

Listwa prądowaPosiadając jeden kontakt w danym pokoju prawie zawsze okazuje się, że jest za mało gniazdek do naszego sprzętu elektronicznego.

Pomocne nam więc będzie zastosowanie listy do prądu inaczej zwane listwami zasilającymi – jest to nic innego jak coś dającego nam dużo więcej gniazdek do prądu złączonych do jednego kabla.

Listwę do prądu należy odróżnić od złodziejek z tego powodu, że działają one na trochę innych zasadach.

Listwa do prądu (listwa zasilająca) działa tak  ze posiada ona jeden kabel z wtyczką wychodzący, który podłącza się do gniazdka prądu. Listwa posiada w sobie kilka otworów na wtyczki działających na tej samej zasadzie co gniazdka – są one wszystkie podłączone do jednego gniazdka głównego.

Listwa elektryczna (listwa zasilająca) różni się tym od złodziejki że posiada ona w sobie po pierwsze sam kabel dzięki czemu można ją trzymać z dala od gniazdka i używać jaj jako przedłużacza. Kolejną różnicą jest sam fakt że listwa ma zazwyczaj zabezpieczenia sprzętu elektronicznego wbudowane w sobie.

Zabezpieczenia działają na zasadzie oporników jakie ma wbudowane w sobie listwa. Oporniki te przy nagłym skoku napięcia elektrycznego blokują jego dopływ do urządzeń elektrycznych.

Urządzenia te chronią wiec nasz sprzęt przed spaleniem od skoków napięcia. Listwy posiadają w sobie włączniki i wyłączniki przepływu prądu co jest dodatkowym ich atutem.

Im lepszy model listwy tym ma więcej oporników  – często jest to widoczne na światełku jakie jest na listwach zasilających. Pokazuje ono czy listwa jest włączona oraz czy jest sprawna – jak lampka się nie świeci znaczy że zostały uszkodzone oporniki przez skok napięcia lub cała listwa zasilająca jest wyłączona.

Listwy do prądu (listwy zasilające) można nabyć dość tanio. Warto jest kupić i posiadać ją  w domu, gdyż nie tylko ochroni nasz sprzęt elektronicznych ale i ułatwi nam jego podłączenie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Energetyk

    Teraz bym przede wszystkim zwracał uwagę na te jakie mają wyłącznik do każdego gniazdka z osobna. To bardzo się przydaje jak nie che się odłączać osobno wszystkich urządzeń a aby pracowały wybrane w danym czasie. No i oczywiście przydaje się też gdy ma jedno wejście USB, wtedy nie trzeba myśleć o zasilaczach do telefonu gdy mamy sam kabelek. Także system przepięcia jest przydatny choć to było dawniej, teraz już nie ma takich skoków jak w minionych czasach.

  2. Masermit

    W zasadzie trzeba powiedzieć jedno. Im dłuższy jest przewód tym lepiej bo często wiele osób kupuje za krótki. Lepiej mieć dużo za duży niż za krótki. Inna sprawa to dobrze aby miała włącznik a najlepiej osobny włącznik do każdego gniazda. No i tych gniazd powinno być co najmniej 5 – bo jak za mało też z czasem robi się problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.