Jaką wybrać maszynkę do golenia ręcznego

Maszynka ręczna golenieWybranie dobrej maszynki do golenia bardzo często sprawia trudności. W samych maszynkach nie liczy się tylko ich ostrość ale znacznie więcej cech.

Należy pamiętać że to co dla jednych jest usprawnieniem dla innych może być uciążliwe. Profili twarzy i rodzajów zarostu jest bardzo wiele, więc wybieramy maszynkę do golenia na pewnych zasadach.

Jaką maszynkę do golenia wybrać – zacznijmy od początku. Należy zdać sobie sprawę że nie wszystkie maszynki nadają się do golenia każdego rodzaju zarostu. Najlepiej więc mieć maszynkę jak najbardziej uniwersalną, radzącą sobie nawet z gęstym i twardym zarostem. Maszynki uniwersalne muszą spełniać kilka założeń technicznych.

Zacznijmy od tego że ostrza maszynek powinny być wymienialne. Jest to bardzo istotne aby móc zmienić już zużyte ostrze na nowe i ostre. Kolejna sprawa to ilość samych ostrzy.

W zupełności wystarczają 2 ostrza na maszynce, a także może być tylko jedno. Kolejny ważny aspekt to rozstaw ostrzy między sobą. W przypadku gęstego oraz twardego zarostu ostrza o małym rozstawie nie poradzą sobie z goleniem.

Dobre ostrza powinny mieć prześwitu między ostrzami około 0,7 mm. Przydatny jest pasek nawilżający oraz poślizgowy zamontowany już w maszynce. Uchwyt maszynki także pełni dużą rolę. Maszynki z rączkami nie pokrytymi gumą lub inną warstwą antypoślizgową mogą się wymykać podczas golenia. Samo golenie bez dobrej rączki maszynki staje się mało precyzyjne.

Maszynka do golenia powinna mieć ruchoma główkę. Chodzi o to aby ostrza mogły się dopasowywać do profilu twarzy pod wieloma kontami. Ruchoma główka maszynki do golenia zapewnia nie tylko lepsze efekty golenia ale i większe bezpieczeństwo przed rozcięciem skóry.

Maszynek do golenia jest bardzo wiele rodzajów. Należy jednak pamiętać że krzykliwe reklamy z coraz to większa ilością ostrzy wcale nie zapewniają znacznie lepszego golenia. Goli i tak tylko pierwsze ostrze a reszta leci już po gładkiej skórze. Gdy pierwsze ostrze się stępi to i tak już nie uda nam się ogolić bez bólu i szarpania zarostu – więc ilość ostrzy jest mało istotna.

Na zakończenie dodam że maszynki do golenia warto kupić w Internecie – cena jest znacznie mniejsza tego sprzętu niż w sklepach, a wybór jest często dużo większy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *