Jaka wybrać najlepszą drabinę

Dobra drabinaDo kupienia mamy naprawdę bardzo dużo rodzajów drabin. Aby wybrać dobrą idealna do naszych potrzeb i być z niej zadowolonym należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego potrzebujemy danej drabiny.

Tak wiele drabin to nie tylko rodzaje w wyglądzie i materiale ale także ich przystosowanie do danych czynności pracy. Drabinę wybieramy w zależności od kilku parametrów, po pierwsze jaka ma być wysoka i jak ma być rozkładana.

Najbardziej standardowe drabiny a zarazem najbardziej uniwersalne są to drabiny o stelażu aluminiowym 3 częściowym. Są to najlepsze modele drabin gdyż można z ich konstrukcji zbudować dowolny kształt drabiny.

Bez problemu drabina 3 częściowa rozkłada się na bardzo długą drabinę, na drabinę samostojącą typu piramida oraz na drabinę samostojącą typu konserwatorskiego czyli z podwyższeniem.

Przeczytaj także:

Drabina ta jest funkcjonalna dzięki zaczepom które pozwalają ją formować i stabilnie trzymać pozostałe części w wybranej przez nas konstrukcji. Są to tak zwane haczyki spinające i trzymające elementy w danej pozycji sztywno i pewnie.

Do celów ogrodniczych oraz konserwatorskich potrzebujemy drabiny rozstawianej. Drabina taka może być zarówno ta opisana powyżej jak i dowolna drewniana z dwoma skrzydłami. Zapewniają one to że nie trzeb się martwić o co ją oprzeć, zarówno podczas zrywania owoców czy przecinania drzewek jak i malowania sufitów czy ścian. Są to drabiny o pewnej konstrukcji.

Drabiny przystawiane czyli takie które mają nam pomóc dojść do konkretnego punktu, są to zawsze drabiny proste. Powodem tego jest to że drabina rozstawiana ma swój szczyt na środku rozstawu czyli nie da się po niej wejść, na przykład na strych czy gdzieś co ma wejście na pionowej płaszczyźnie. Są to drabiny o wąskim zastosowaniu więc obecnie są wybierane coraz rzadziej.

Jaką drabinę należy kupić należy sobie odpowiedzieć samemu, oceniając to do czego jest ona nam potrzebna. Osobiście polecamy drabiny 3 częściowe. Jednakże cena tych drabin jest znacznie wyższa przez bardzo szerokie możliwości ich zastosowania. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: