Jaką wybrać najlepszą kierownicę do roweru

Najlepsza kierownica rowerowaWybór dobrej kierownicy do roweru jest bardzo ważny. Dobra kierownica musi spełniać szereg różnego rodzaju założeń technicznych i rozwiązań. O tym jaką kierownicę do roweru najlepiej wybrać jest napisane w tym artykule.

Jaką kierownicę do roweru wybrać – dobra kierownica do roweru to taka która będzie dla nas wygodna. Wybór dobrej kierownicy do roweru wcale nie jest łatwy gdyż jest bardzo wiele rodzajów różnych kierownic do rowerów.

My skupimy się na takiej która jest najbardziej praktyczna i wygodna podczas jazdy. Wybór dobrej kierownicy powinien także pociągnąć za sobą posiadanie dobrego mostka do kierownicy.

Każdy mostek kierownicy powinien być regulowany na płaszczyźnie góra – dół, jest to bardzo ważne aby można było podnosić naszą kierownicę wyżej lub ją opuszczać. To znacznie wpływa na komfort jazdy – chodzi o wybranie dla siebie idealnej pozycji wysokości kierownicy rowerowej.

Dobra kierownica rowerowa jest zawsze profilowana a nie zwykła rurką. Profil kierownicy powinien być wygięty w stronę kierowcy.

Kierownica powinna mieć wykrzywienie na uchwyty do kierowcy aby on nie musiał się garbić. To oczywiście dotyczy stylu jazdy dla wygody a nie sportowego. To jeśli kierownica ma bardziej zagiętą rurkę tym bardziej wpływa na komfort i sterowność roweru podczas jazdy. Sama kierownica powinna być wykonana z lekkich metali może to być karbon lub bardziej popularne i tanie aluminium.

Istotne jest to aby była one miej więcej taka szeroka jak nasz tułów – to także wpływa na komfort jej używania. Do samej kierownicy powinny być dołączone kapselki które zamykają jej otwory wlotowe – chyba że jest całą zabudowana stelażem motylkowym.

Na kierownicy roweru musi być miejsce na montaż dodatkowych przyborów takich jak licznik, światło elektryczne, klamki, i biegi. Rączki jeśli nie są sprzedawane razem z kierownicą najlepiej wybrać piankowe.

Kierownica powinna być wybierana pod kolor roweru. Kolor metaliczny pasuje jednak do każdego koloru roweru, jest to tak zwany bezpieczny kolor. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *