Jaką wybrać najlepszą klawiaturę do komputera

Klawiatura do komputera najlepszaObecnie jest bardzo wiele różnego rodzaju klawiatur komputerowych. Klawiaturę warto wybrać jak najlepszą do własnego komputera. Nie chodzi tutaj tylko o jej mocno rozbudowane klawisze ale także o jej funkcjonalność manualną.

Większość klawiatur jest średniej jakości i małej funkcjonalności po za podstawową. Warto mieć dobrą a tanią klawiaturę która będzie sprawiała nam radość podczas korzystania z niej samej.

Jaką klawiaturę do komputera wybrać – zacznijmy od najważniejszych informacji. Dobra klawiatura komputerowa ma przede wszystkim dodatkowe klawisze funkcyjne, które naprawdę bardzo mocno ułatwiają korzystanie z komputera.

Tutaj mam na myśli klawisze typu kalkulator, wygaszacze, hibernowanie, strona domowa, odświeżanie i inne klawisze które można skonfigurować sterownikiem. Jest to bardzo proste i bardzo wygodne rozwiązanie.

Co więcej dobra klawiatura nie ma mocno wyciągniętych guzików. Klawisze klawiatury powinny być prawie płaskie i nie wydawać dźwięku kliknięcia podczas pisania. Chodzi tutaj o nasz komfort i cisze pracy, dobre szczególnie dla osób które lubią posiedzieć na komputerze nocami lub korzystają z niego w miejscach publicznych czy wymagających ciszy.

Kolejna bardzo ważna sprawa to porty. W dobrych klawiaturach występują już wejścia na porty i złącza. Głównie chodzi tutaj o wejście na słuchawki czy USB. Jest to bardzo pomocne gdyż dzięki nim nie musimy szukać wtyków z tyłu komputera, a mamy je zawsze pod ręką.

Po za portami dobrych klawiatur warto wspomnieć o porcie głównym klawiatury. Dobra będzie miała wtyk zawsze na USB do komputera. Jest to najbardziej uniwersalne podłączenie i najbardziej funkcjonalne. Fajnie gdy klawiatura ma rolkę przewijającą strony internetowe i także służącą jako regulator siły muzyki z odtwarzacza.

Także mogą być w niej przydatne klawisze przewijania do oglądanych filmów.

Dobra klawiatura to taka która ma z tyłu także nóżki, aby można było ją ustawić pod pewnym nachyleniem. To ułatwia nam pracę.

Po dobrą klawiaturę można iść do sklepów komputerowych lub jeszcze lepiej poszukać jej w sklepach internetowych. W internecie oszczędzimy sporo na jej cenie i mamy większy wybór. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Speros pisze:

    Mało osób teraz kupuje stacjonarne. W nich można dowolnie wybrać klawiaturę. Teraz coraz więcej osób ma jednak komputery w postaci laptopa to już jej rozwiązanie klawiszowe jest narzucone z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *