Jaką wybrać najlepszą patelnię do kuchni

Patelnia do kuchniPatelnie dostępne w sklepach są bardzo różne. Różnią się one pod wieloma względami technicznymi. Często chodzi o materiał ich wykonania, szczególnie poszycie patelni, rączki oraz dodatki wraz z ich wielkością.

To aby wybrać dobrą patelnię jest bardzo ważne w naszych domach a szczególnie oczywiście w kuchni. Dobre patelnie nie tylko ułatwiają nam zadanie podczas ich użytkowania, ale także są znacznie trwalsze.

Jaką patelnię wybrać – patelnie są różne ale zawsze zwracamy uwagę na kilka jej cech.  Patelnia nie może być z cienkiej blachy która zaraz się przetrze. Dobra patelnia zawsze trochę waży a nie jest zabawkowo lekka.

Co ważne liczy się zawsze ich powłoka. Dobre patelnie mają powłokę nie przywierającą i nie przypalającą się. Taka powierzchnia to oczywiście teflon – teflon ma jednak swoje wady.

Patelnie teflonowe są nie przywierające ale sama powłoka teflonowa niestety bardzo szybko się ściera. Patelnia z startą powierzchnią teflonową jest już praktycznie do wyrzucenia.

Inny rodzaj powierzchni na patelniach który jest w obecnych czasach absolutnym trendem to tytan. Patelnie z powierzchnią tytanową  także nie przywierają ale także i ta powłoka jest bardzo odporna na ścieranie.

Sam tytan jest powłoką dobrze przewodzącą ciepło dzięki czemu także ułatwia nam wykonanie zadania. Co ważne można go myć bardziej zdecydowanie. Pamiętajmy że patelnie nie przywierające nie wymagają szorowania druciakami gdyż nigdy się nie przypalają. Myjemy je zwykłą gąbką.

Uchwyt patelni to kolejna sprawa, najlepiej gdy jest on drewniany lub z tworzywa nie przenoszącego ciepła. Raczej powinniśmy unikać tych plastikowych. Plastik nie tylko się nagrzewa ale potrafi się przypalić i odkształcać od gorąca. Wystarczy tylko że złapie za dużo ciepła i będzie taki uchwyt uszkodzony. A wiec wybieramy te z poszyciem drewnianym.

Dodatki do patelni to oczywiście przykrywki, te są bardzo przydatne w duszeniu czy do zabezpieczenia przed pryskaniem tłuszczu. Pokrywki mogą być przezroczyste z specjalnego szkła lub zwykłe. Ważne aby miały w swojej centralnej części uchwyt wykonany najlepiej z tego samego tworzywa co rączka patelni.

Powinno się jeszcze zajrzeć do Internetu i tam sprawdzić oferty. Jest tam bardzo duży wybór tego sprzętu a co najważniejsze ceny są często znacznie niższe niż w sklepach tradycyjnych tych samych modeli. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: