Jaką wybrać najlepszą podkładkę pod myszkę komputera

Najlepsza pod myszkęPodkładki pod myszki od komputera są bardzo różne. Warto się dokładnie im przyjrzeć z tego powodu, że będziemy mieli z nimi sporo do czynienia podczas korzystania z komputera. Podkładki jakie obecnie są na rynku można podzielić na trzy grupy.

Pierwsza z nich to podkładki o śliskiej powierzchni, o powierzchni materiałowej oraz takie które są całymi matami na biurko.

Samo wybranie podkładki jest proste, od razu należy odrzucić podkładki o śliskiej powierzchni. Powodem tego jest fakt, że myszki (obecnie coraz częściej stosowane) na podczerwień często mylą ślad prowadzenia kursora. Podkładki śliskie odbijają wiązkę promienia czerwonego z komórki, przez co ruch myszki czasami może być nieprawidłowy od tego jaki wykonujemy.

Najlepsze z obecnych wydają się podkładki z powierzchnią materiałową na specjalnej piance. Pianka zapobiega poślizgowi podkładki a powierzchnia z materiału myleniu w nawigacji ruchu kursorem. Podkładki te są także wygodne i przyjemne dla osoby sterującej myszką.

Mają one jednak wadę. Powierzchnia podkładek materiałowych potrafi się mocno brudzić i trzeba ją ręcznie prać.

Mato podkładki są formą zajmującą całe biurko lub jego większą cześć, służą one do ochrony blatu biurka oraz anty poślizgu zarówno na myszkę jak i elementów na biurku. Jest to dość droga forma, bardziej wykorzystywana w biurach i urzędach. Ma ona wiele praktycznych chwytów na długopisy czy inne narzędzia biurowe.

Każda podkładka musi spełniać tylko dwie zasady, musi być ona na piance antypoślizgowej oraz mieć wymiary nie mniejsze niż 15×20 cm – oraz mieć powierzchnię matową. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. Topikal pisze:

  To żeby ona miała w sobie wznios pomocny do niezginania nadgarstków. Czyli taką poduszkę na jakiej leży nadgarstek i podczas ruszania myszą nie ma wygięcia dłoni ku dołowi. To bardzo ważne aby nie dostać choroby zawodowej czyli cieśni nadgarstka. Takie zwykłe, bez tej poduszki nie są warte zachodu. Naprawdę trzeba je omijać szerokim łukiem.

 2. Orion90 pisze:

  Bardzo mnie interesuje gdzie znajdę takie podkładki o śliskiej powierzchni. Próbowałem na allegro, próbowałem ile się tylko da, a są tylko tam albo maty albo podkładki materiałowe.

  Radzi Pan, aby odrzucić podkładki o śliskiej powierzchni, a zamienić na na przykład materiałową. Wg. moich zastosowań takie podkładki to bubel. Kupiłem na próbę taką zaokrągloną podkładkę chyba Esperanzy. Nie minął miesiąc a materiał już jest pozawijany, co mi utrudnia przesuwanie myszki. Podkładka ślizga mi się po szufladzie na mysz i klawiaturę. Ciągle muszę ją poprawiać. Najgorszym utrapieniem była że tak to nazwę poduszka pod nadgarstek. Bolał on mnie po krótkim używaniu myszy, miałem wrażenie jakby nadgarstek był za wysoko i zwisał w powietrzu. Musiałem wyrwać tą poduszkę i przynajmniej z tym mam spokój. Właśnie wpisałem na allegro Matowa podkładka pod mysz.

  Znalazło się tam z kilka, może zakupię i taką przetestuję. Bez żadnej poduszki.

  1. Proszę zobaczyć podkładki KRUX materiałowe. Polecam taką 38×30 cm ogólnie coś większego i bez żadnych już tam podpórek na nadgarstki. Te podpórki obecnie nie są już tak polecane jak dawniej. Samemu używam od dawna Krux i działa bez wad. Tylko materiał co jakiś czas czyszczę, jak to materiał od ciągania po nim dłoni.

 3. Anna Witos pisze:

  Przydał by się film o tym jaka wybrać podkładkę pod myszkę. Może coś się zmieniło, no i na co zwracać uwagę przy wyborze podkładek pod myszki. Dla mnie by był to ciekawy film. Trzymam kciuki za jego realizację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: