Jaką wybrać najlepszą podkładkę pod myszkę komputera

Najlepsza pod myszkęPodkładki pod myszki od komputera są bardzo różne. Warto się dokładnie im przyjrzeć z tego powodu, że będziemy mieli z nimi sporo do czynienia podczas korzystania z komputera. Podkładki jakie obecnie są na rynku można podzielić na trzy grupy.

Pierwsza z nich to podkładki o śliskiej powierzchni, o powierzchni materiałowej oraz takie które są całymi matami na biurko.

Samo wybranie podkładki jest proste, od razu należy odrzucić podkładki o śliskiej powierzchni. Powodem tego jest fakt, że myszki (obecnie coraz częściej stosowane) na podczerwień często mylą ślad prowadzenia kursora. Podkładki śliskie odbijają wiązkę promienia czerwonego z komórki, przez co ruch myszki czasami może być nieprawidłowy od tego jaki wykonujemy.

Najlepsze z obecnych wydają się podkładki z powierzchnią materiałową na specjalnej piance. Pianka zapobiega poślizgowi podkładki a powierzchnia z materiału myleniu w nawigacji ruchu kursorem. Podkładki te są także wygodne i przyjemne dla osoby sterującej myszką.

Mają one jednak wadę. Powierzchnia podkładek materiałowych potrafi się mocno brudzić i trzeba ją ręcznie prać.

Mato podkładki są formą zajmującą całe biurko lub jego większą cześć, służą one do ochrony blatu biurka oraz anty poślizgu zarówno na myszkę jak i elementów na biurku. Jest to dość droga forma, bardziej wykorzystywana w biurach i urzędach. Ma ona wiele praktycznych chwytów na długopisy czy inne narzędzia biurowe.

Każda podkładka musi spełniać tylko dwie zasady, musi być ona na piance antypoślizgowej oraz mieć wymiary nie mniejsze niż 15×20 cm – oraz mieć powierzchnię matową. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Topikal

    To żeby ona miała w sobie wznios pomocny do niezginania nadgarstków. Czyli taką poduszkę na jakiej leży nadgarstek i podczas ruszania myszą nie ma wygięcia dłoni ku dołowi. To bardzo ważne aby nie dostać choroby zawodowej czyli cieśni nadgarstka. Takie zwykłe, bez tej poduszki nie są warte zachodu. Naprawdę trzeba je omijać szerokim łukiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.