Jaką wybrać nawigację GPS na smartfona z androidem – najlepsze mapy offline

Najlepsze mapy offlinePosiadając smartfona z androidem można pobrać wiele różnego rodzaju aplikacji do nawigacji map GPS działających w trybie offline.

Ten typ programów nawigacyjnych jest jak na razie najlepszy z tego powodu, że nie naraża nas na koszta transferu internetu – bo całość działa offline wykorzystując jedynie z wbudowanych mapy w programie oraz odbiornika GPS w telefonie.

Przy tak dużej różnorodności aplikacji na telefon zawsze pojawia się pytanie, jaka aplikacja GPS jest najlepsza.

Po przetestowaniu niemal wszystkich dostępnych map GPS na smartfona z androidem działających offline z całą pewnością 4 wymienione w tym temacie są warte uwagi i korzystania z ich zasobów. Warto nadmienić, że prawie wszystkie mapy tego typu działają na bazie Open Street Maps – ale mają różne nakładki środowiskowe oraz przetwarzanie danych.

Na początku zdecydowanie najbogatszą aplikacją nawigacyjną jest OSMAnd – jest to program jaki ma najbardziej dokładne mapy i punkty POI. Jest to także zdecydowanie najbardziej rozbudowana aplikacja tego tupu na telefony z androdem. Posiada ona mnóstwo opcji oraz ustawień profilowych. Mapy w niej są bardzo dokładne i szczegółowe jak nigdzie indziej – jest to niemal pełna nakładka bazy OSM.

Aplikacja ta ma także swoją płatną odpowiedniczkę z dodatkiem „+” ale nie jest to potrzebne, gdyż wersja darmowa wystarczy zdecydowanej większości osób, różnica polega na głównie ilości pobierania różnych map. Wada tego programu to odrobinę wolniejsze działanie na starszych sprzętach i dużo zajmowanej pojemności – dokładność i rozbudowane funkcję tego wymagają.

Kolejną i drugą w kolejności aplikacją wartą uwagi jest MAPS.ME jest to druga co do dokładności map nawigacyjnych aplikacja a jej ogromną zaletą jest lekkość oraz bardzo szybkie działanie. Aplikacja ma proste i intuicyjne opcje. Wadą może być brak bardziej rozbudowanych opcji jak u poprzednika oraz informacji o satelitach. Mimo wszystko jest to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji nawigacji GPS offline na telefon.

Następną wartą uwagi aplikacją jest Mapfactor navigator – czyli bardzo lekka i szybka mapa, jaka ma dość rozbudowane opcje. Mapa niestety przez lekkość instalacji trochę traci na bogactwie elementów w tym ilości POI czy rozróżnianiu ścieżek pieszych itp. Mimo wszystko opcjonalnie jest bardzo dobra i łatwa w obsłudze.

Jest to jedna z trzech najczęściej wybieranych map GPS instalowanych na telefonach. Wizualnie ten program sprawia wrażenie najmniej nowoczesnego i to jest cena jego lekkości.

Ostatnia warta uwagi z czertach najlepszych propozycji dla Was jest SYNGIC. Ma ona bardzo ładne mapy ale jest w niej stosunkowo mało rozbudowanych punktów POI. Działa intuicyjnie i jest bardzo dobra dla kierowców dowolnych pojazdów, ale mimo wszystko dokładność otoczenia tak jakby trochę traciła na tle konkurentów. Mimo wszystko na pewno watą i ją także przetestować.

Warto pamiętać, że jest wiele innych świetnych aplikacji GPS z mapami offline na telefon z androidem – ale te jakie wymieniliśmy wydają się najlepsze z wielu powodów. Szczególnie ze względu na dokładność i szczegółowość map oraz zaawansowanie opcjonalne programów.

Warto wypróbować wszystkie te aplikacje i wybrać najlepszą dla siebie. Nie mniej jednak jesteśmy pewni że pierwsze dwie spełnią oczekiwania niemal wszystkich osób. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

3 komentarze

 1. Indianiec pisze:

  OSMand na pewno jest najbardziej rozbudowana i ma najwięcej opcji oraz możliwości. Także ma najwięcej punktów ale ma też to swoją wadę. Przede wszystkim szybkość jej działania jest dość wolna jeśli przewija się ją ręcznie i szybko zmienia położenie – czyli nie w nawigacji ale w przeglądzie. Natomiast mapsme działa bardzo płynnie i nie ma nigdy chwilowej zwiechy na załadowanie punktów map.

  I tutaj w zależności od tego co bardziej się potrzebuje należy wybierać. A wybór nie zawsze jest taki prosty.

 2. Rabicz Krzysiek pisze:

  Mam dokładnie to co napisaliście w artykule i jestem bardziej niż mega zadowolony. Jest to najlepsza mapa na telefon z androidem jaką można posiadać. Mapsme jest spoko i bardzo szybka ale OSM jest po prostu genialna pod każdym aspektem, dosłownie jest w niej wszystko a nawet więcej.

 3. A. Tukrowicz pisze:

  Faktycznie, te co są opisane są best of the best. Miałem OSM ale ona trochę za wolno działała, za wiele ma tam nakładek i możliwości. Wybrałem mapsme – działa bardzo szybko i zero problemów. Super wpis, teraz korzystam z nawigacji w aucie, na rowerze czy piesze w telefonie. Sprawdzają się wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: