Jaką wybrać parasolkę przeciwdeszczową

Parasolka przeciwdeszczowaWybór dobrej parasolki sprowadza się do kilku zasad. Dobra parasolka musi spełniać swoje założenia aby była jak najbardziej dla nas przydatna i korzystna.

Jaką parasolkę wybrać – wybranie dobrej parasolki przeciwdeszczowej zacznijmy od jej wielkości. Dobra parasola będzie taka która potrafi nas zasłonić przed deszczem. Parasolka powinna być na tyle duża aby padający deszcz pod jakimś kątem nie moczył nam tułowia oraz nóg. Średnica parasolki powinna wynosić czyli minimum metr.

Parasolka musi dobrze chronić nas przed deszczem. Do tego konieczna jest jej dobre mocowanie materiału do stelażu. Głównie chodzi o to aby parasolka nie odwracała swojej powierzchni od silnego wiatru.

Stelaż więc powinien być sztywny i mało elastyczny. Można zrobić próbę parasolce w prosty sposób. Wystarcz rozłożyć parasolkę i silnie ją szarpnąć wstecz, pęd powietrza nie powinien wyginać jej materiału i stelażu. Można także spróbować pomachać rozłożoną parasolem tak aby powstał opór powietrza, tak sprawdzimy czy się nie odwraca jej materiał.

Uchwyt dobrej parasolki także jest bardzo ważny. Najlepiej jak ma nie tylko wygodny chwyt, ale także taki który nie pozwoli nam jej wyrwać z dłoni nawet w silnym wietrze. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście chwyt z zagięciem – uszkiem.

Jest to patent stosowany od bardzo dawna ale nadal najbardziej funkcjonalny. Parasolkę się składa, są do tego różne mechanizmy, o nich także warto wspomnieć.

Parasolki zazwyczaj otwierają się na zasadzie klawisza spustowego uruchamiającego sprężynę lub przez odchylenie rozkładające parasolkę. Najlepsza metoda to taka która jest najmniej skomplikowana, czyli ręczne otwieranie parasolki przez odchylenie. Jest to po prostu sposób nie awaryjny i cichy w wykonaniu.

Tropiki to oczywiście dobrze gdy są materiały nieprzemakalne a nie folie. Kolorystyka parasolki jest dowolna. Z czego warto wybierać ciemne materiały, deszcz sam w sobie także nie jest pozbawiony brudów.

Dobre parasolki można nabyć w sklepach internetowych, tam także jest ich największych wybór w dobrych cenach. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *