Jaką wybrać piłkę do piłki nożnej

Piłka nożnaIstnieją różne piłki do gry w piłkę nożną. Różnice w nich polegają szczególnie na materiale ich wykonania, oraz samym przeznaczeniu do danego podłoża.

Zupełnie inaczej są zbudowane piłki do gry na trafie a inaczej na betonie.

Dobra piłka do nogi powinna nie tylko być wytrzymała, powinna spełniać znacznie więcej założeń technicznych.

To jaką piłkę nożną wybierzemy, przedłoży się automatycznie na komfort i jakość naszej gry. O dobrym wyborze tego sprzetu właśnie w tym artykule.

Jaką wybrać piłkę nożną – piłka do nogi musi być oczywiście bardzo wytrzymała. Chyba, że nastawiamy się na to – że może być jedno sezonowa. Zakup piłki z prawdziwego zdarzenia czyli wytrzymałej bardzo się opłaca. Dobra piłka starcza nam na wiele lat i się nie niszczy. W przypadku piłek gorszych (często tych najtańszych) są już niezdatne do użycia po jednym sezonie.

Dobre piłki muszą więc być wykonane z sinego poszycia. Najlepiej jak nasza piłka składa się z kilku warstw. Minimalna ilość warstw profesjonalnych to 5. Wierzchnia warstwa powinna być z grubszego poszycia. Może być to skora, guma, syntetyk a nawet pianka.. Co ważne aby piłka była szyta grubą dratwą na łatach (o le posiada łaty), tutaj trzeba się przyjrzeć czy aby na pewno tak jest. Drobniejsze szwy niż co najmniej 1 mm nie wytrzymują próby czasu i uszkodzeń mechanicznych.

Kolejna sprawa to piłka do nogi musi być o wymiarach standardowych jest to określenie 5. Dobrze jest zbadać jej ciężar, nie może ona być bardzo lekka. Piłka z prawdziwej skóry oraz warstwowa zawsze jest cięższa od tych z sztucznego materiału i mało komorowego.

Piłka może mieć dowolny rodzaj łatek, nie ma to żadnego znaczenia. Polecam jednak gdy łatki są bardziej podłużne niż kwadratami z ściętymi rogami. Łatki takie trzymają się z reguły mocniej, ich powierzchnia jest bardziej lita i mają więcej szwów.

Piłka oczywiście musi posiadać blazę która jest  gumowym zbiornikiem utrzymującym ciśnienie w piłce. Blaza powinna być przymocowana do miejsca w którym wchodzi igła szwem do ścianek warstw piłki. Takie szwy w blazie piłki do nogi zabezpieczą ją przez przesuwaniem się jej – chodzi o otwór do pompowania aby zawsze był na swoim miejscu na równi z powłoką.

Ostatnim ważnym elementem jest rodzaj piłki. Pamiętajmy że używa się innych piłek do gry w nogę na hali a innych do gdy na dworze. Piłki te różnią się wielkością oraz ciężarem. Dobre piłki kupić można taniej w Internecie niż w sklepach sportowych, dlatego warto rozejrzeć się za nimi w internecie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.