Jaką wybrać piłkę do tenisa stołowego

Piłka tenisowaGrając w tenisa stołowego już na dość wysokim poziomie gracze odróżniają rodzaje piłek jakich się używa. Nie ma znaczenia ich kolor ale wykonanie piłki i kilka innych elementów. Piłki można posegregować na kilka kategorii które często się nakładają na siebie nawzajem.

Piłki pomarańczowe do tenisa są dobrze widoczne w dzień i odbijają się zazwyczaj szybciej z średnią rotacją. Nie chodzi tutaj o sam kolor lecz o to, że są wykonane z twardszego plastiku i wydają się podczas gry cięższe. Dobre do gry w ataku zawodników, gorsze do obrony z powodu na dość dużą siłę nadawaną przez rakietkę.

Piłki Białe do tenisa
– i tych jest bardzo dużo rodzajów. Jedne są z plastiku miękkiego inne twardego. Te z twardego odbijają się i zachowują identycznie jak pomarańczowe. Piłki miękkie mają bardzo dużą rotację podczas gry oraz odbijają się słabiej.

Uderzenia o stół tych piłek się różnią samym dźwiękiem, cichsze jest miękkiej. Piłkę lekką trudno skutecznie ściąć, więc nadaje się idealnie do obrony. Daje ona przewagę osobie grającej w obronie.

Piłki do tenisa z szyciem – szycie to nie to samo co w piłce nożnej, jest to pasek widocznego zlepienia piłki z dwóch połówek półokrągłych. Piłki te pękają bardzo szybko i często mają inną linie odbicia od zamierzonej przez rowek szycia – choć to zależy od wykonania szycia.

Ogólnie są to piłki zawsze najtańsze i słabszej klasy, nie nadające się do dobrej gry – o ile szew jest wypukły.

Piłki wielkości 40 mm – są to piłki standardowe. Wielkość ta jest standardem dlatego ciężko powiedzieć że są wolniejsze od piłek o mniejszej średnicy. Więcej o nich uzupełni opis o mniejszych średnicach.

Piłeczki o średnicy 35 mm – są to małe piłki do tenisa stołowego. Ich szybkość w grze jest bardzo duża, idealne do ataku czyli atakującej postawy. Praktycznie nie dają dużych szans na obronę. Ich rotacja jest bardzo duża. Są zawsze o twardym plastiku.

Piłki można także posegregować według jeszcze jednej kategorii którą jest ilość przyznanych gwiazdek. Piłki dobrej klasy są zawsze o lepszych parametrach a szczególnie wytrzymałości niż pozostałe. Zasada jest taka że piłki do tenisa miękkie dobre są do nauki mocnego podkręcania a twarde do ścinania i gry w ataku lub po prostu szybkiej gry.

Nigdy nie warto inwestować pieniędzy w piłki szyte gdyż szybko się rozlecą nawet po 20 minutach grania. Piłka z czasem grania się wyciera tak jak i sama rakietka i traci swoje właściwości techniczne – także gdy jest brudna nie ma już swoich właściwości.

Polecane firmy piłek to Butterfly i Spokey – ale także warto sprawdzić i inne, byle nie szyte. To tyle o piłeczkach do tenisa stołowego – teraz pozostaje już tylko gra. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: