Jaką wybrać poduszę ergonomiczną – ortopedyczną

Poduszka ortopedycznaPoduszki ergonomiczne jest to wyewoluowana forma poduszek tradycyjnych. Poduszki ergonomiczne powstały w celach leczniczych i profilaktycznych by możliwie zdrowo mieć ułożoną głowę podczas snu.

Działają one na zasadzie podparcia obszaru szyjnego i głowy na specjalnie profilowanym kształcie. Poduszki te zostały stworzone gównie z myślą o klientach i ich portfelach, ale także aby śpiący na nich nie czuł zmęczenia szyi oraz aby cały układ prawidłowo się układ podczas snu.

Poduszki ergonomiczne jakie obecnie znajdziemy są różnego rodzaju i wykonania. Także i w tych poduszkach jest podział na klasy który przekłada się na cenę. Wszystkie poduszki ergonomiczne są wykonane z pianki której jest kilka rodzajów.

Najważniejsze jednak jest to aby miała taka poduszka wycięcie dobrze dopasowujące się do odcinka szyjnego oraz głowy, co należy sprawdzić w sklepie. Następnie bardzo istotny element to to aby pianka na poduszce ergonomicznej nie odkształcała się w użytkowaniu.

Powinno to wyglądać tak że po zabraniu ciężaru z poduszki wraca ona natychmiastowo lub bardzo szybko do stanu pierwotnego.

Poduszka ta absolutnie nie może być bardzo miękka, taka poduszka będzie nie wygodna podczas snu, poduszka musi działać tak aby ciężar naszej głowy zapadał się na tyle by nasz kark był dobrze podparty i tworzył linie w miarę prostą między głową a szyją i plecami.

Pamiętajmy na poduszkach ergonomicznych nie śpi się na brzuchu. Są różne rodzaje tego typu poduszek jedne do spania na plecach a inne do spania na boku, są także i uniwersalne. Poduszka ergonomiczna powinna mieć piankę pręgowaną aby łatwiej odbierała ona naprężenia. Szerokość takiej poduszki to około 40 cm z profilem.

Ostatnią rzeczą jaką warto o nich wiedzieć to że powinno się wybierać takie z zdejmowanymi pokrowcami do prania, lub po prostu kupić na nie poszewkę.

Pamiętajmy higiena spania jest ważna. Polecam poduszki z włókien sylikonowych oraz unikanie zwykłych gąbkowych które są tak naprawdę imitacją dobrej poduszki ergonomicznej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Timon33 pisze:

    Miałem taką już dwa razy. Robiłem podejście do spania na nich dwukrotnie i zawsze rezygnowałem bo nie da się tego dopasować do mojego typu snu czyli trochę bokiem, trochę skosem a trochę na plecach. Jak by się tylko było na boku to może fajnie. Gorzej jak ktoś się często obraca wtedy robi się wręcz niewygodnie. Dlatego ostatecznie śpię na zwykłej bez żadnego profilowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: