Jaka przeglądarka internetowa jest najlepsza

Przeglądarka internetuCoraz częściej przeglądamy rożne strony internetowe gdyż wszystko rozwija się w kierunku on-line.

To jaką przeglądarkę do Internetu wybierzemy ma bardzo duże znaczenie nie tylko z przyczyn praktycznych, czyli jej funkcjonalności ale i bezpieczeństwa.

Tutaj trzeba wspomnieć że są przeglądarki bardziej i mniej bezpieczne w Internecie, oraz lepiej dostosowane do dynamicznie zmieniającego się świata internetowego. Są też takie które sobie zupełnie nie radzą w Internecie.

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa – otóż zarówno w kwestii bezpieczeństwa przesyłania danych jak i funkcjonalności dominują tylko dwie przeglądarki internetowe. Pierwsza z nich którą absolutnie warto polecić jest Google Chrome oraz druga Mozilla Firefox. 

Jest to bardzo rozbudowana i łatwa w obsłudze przeglądarka, która działa bardzo szybko oraz ma wszelkie możliwe filtry bezpieczeństwa. Także ta przeglądarka jest największym potentatem na świecie z przyczyn że istnieje do niej dosłownie kilka tysięcy wtyczek i pluginów czy themów.  Przeglądarka ta jest wybierana przez około 70% użytkowników Internetu.

Drugą przeglądarką jest standardowy Internet Explorer Windows. Ta przeglądarka ma biedną architekturę ale ma także jedną zaletę.

Mianowicie to właśnie ona jest kompatybilna z wszystkimi rodzajami certyfikatów uwierzytelniania witryn – chodzi tutaj że na niej korzystamy z przelewów przez interwent oraz innych systemów gdzie wydawany jest certyfikat wiarygodności.

Do korzystania z Internetu tylko jako osoba przeglądająca strony internetowe zdecydowanie najlepsza jest przeglądarka Google Chrome – jest to absolutnie najbardziej poręczna spersonalizowana przeglądarka.

Jeśli natomiast logujemy się do stron bankowych i robimy przelewy do których niezbędny jest certyfikat to musimy mieć Internet Explorer z tego powodu że większość firm wydaje certyfikaty wiarygodności tylko na tą przeglądarkę.

Przeglądarki takie jak Opera, Safari, Internet Explorer oraz inne nie mają zdolności rozpoznawania wielu kodów stron – powodem jest to że są one mniej popularne a świat Internetu rozwija się bardzo dynamicznie.

Wszystkie z wymienionych przeglądarek są darmowe wiec można bez problemów przetestować każdą z nich. Dzięki temu wybierzemy taką która najbardziej nam przypadnie do gustu – jednakże za najlepsze uznaje się Firefox oraz Google Chrome. Zapraszamy do kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Według mojego rozeznania najlepiej się sprawdza chrome ale zaraz po niej jest Firefox. One mają najwięcej możliwości dla użytkowników. Choć nie jestem pewny czy obecnie Firefox nawet nie jest lepszy od tej googlowej. Tak czy inaczej te dwie są najlepsze moim zdaniem.

  2. Trosky pisze:

    Obecnie na tą chwilę myślę, że Opera jest bardzo godna uwagi. Firefox zawiesza się i coraz bardziej manipuluje tym co wyświetla i się z tym nie kryje. Tak samo Chrome googlowy też manipulator i tuba zbierająca dane. Opera to na tą chwilę dobry wybór a dodatkowo ma juz wtyczki takie jakie posiada w sobie chrome i mogą być instalowane ze sklepu google. Na tą chwile Opera moim zdaniem wyprzedziła już pozostałe.

  3. Proszę Państwa w obecnym czasie najlepszą przeglądarką Internetu jest BRAVE. Oferuje ona najbardziej rozszerzony tryb prywatny, szyfrowania oraz bezpieczeństwa w sieci. Brave obecnie nie ma konkretów co do jakości tego co oferuje. Ten wpis dodaję, aby zaktualizować te informacje z filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *