Jaką wybrać rakietkę do 50 złotych – tenis stołowy

Rakietka za 50 złDysponując budżetem na rakietkę do tenisa stołowego w granicach 50 złotych, mimo wszystko można wybrać kilka ciekawych zestawów sprzętu tego typu. W tym temacie postaramy się przedstawić 7 naszym zdaniem najlepszych propozycji w tym pułapie cenowym.

Na początku zacznijmy od faworyta jakościowego w cenie do 50 złotych, jakim jest bez wątpienia rakietka do tenisa stołowego o nazwie Atemi 900 lub Atemi 1000. Mają one teoretycznie najlepszą jakość wykonania – dobrą rotację oraz szybkość a także wagę całego zestawu.

Rakietki te charakteryzują się także tym, że często są wybierane jako poprzedzające przed składaniem własnego zestawu. Atemi 1000 może być trochę droższa ale czasami w okazji uda się ją nabyć do 50 zł – wagi obu rakietek wahają się od 160 do 180 gram.

Kolejną propozycją wartą uwagi jest rakietka do tenisa stołowego Spokey Loop – jest to dość szybka rakietka o wadze 180 gram i bardzo dobrej rotacji. Jej minusem może być brak indeksu ITF na okładzinie. Po za tym ma bardzo dobrą jakość wykonania. Można także przyjrzeć się modelowi także firmy Spokey tym razem Strike – waży około 200 gram i ma mniejszą rotację niż poprzedniczka ale prędkość klasyfikuje się podobnie.

Następnie dobrym produktem jest rakietka Meteor Quing – czyli zestaw ważący około 150 gram. Charakteryzuje się dobrą szybkością oraz rotacją a także jakością ogólnego wykonania. Jest także stosunkowo tania.

Innymi propozycjami bardziej znanych firm zajmujących się tenisem stołowym na pewno będzie warto się przyjrzeć rakietce Butterfly Timo Boll 700F, jaka ma dobrą szybkość i rotację lub modelowi rakietki SMJ 1000 o podobnych właściwościach. Jednakże często w przypadku znanych marek pojawia się problem, że płaci się dużą część ceny całej rakietki za same logo a nie jakość ogólnego wykonania czy poszczególnych komponentów.

Należy także pamiętać, że parametry rakietek takie jak szybkość oraz rotacja i kontrola to wartości umowne – jakie nie odnoszą się do realnych proporcji. Nie jest wiadome co oznacza 10/10 jaka to realna prędkość tak samo jest z pozostałymi parametrami. Dlatego tak ważne jest granie i sprawdzanie wielu modeli sprzętu do gry, zanim wybierze się coś dla siebie.

Pamiętać trzeba także, że rakietki z zestawów gotowych jest sens nabywać maksymalnie do ceny 100 zł ale już nie drożej. W innych przypadkach zdecydowanie bardziej opłaca się złożenie zestawu samodzielnie z poszczególnych komponentów.

Warto także wspomnieć o tym, że zdecydowanie najlepiej zawsze wybierać ze zestawów gotowych rakietki jak najszybsze i najbardziej rotacyjne – z tego powodu, że te wartości i tak są znacznie mniejsze niż zestawów składanych samodzielnie.

W zasadzie trudno będzie wybrać inną rakietkę do tenisa stołowego w przedziale do 50 złotych lepszą niż proponowane w tym temacie. Te charakteryzują się najlepszą jakością względem swojej ceny – choć oczywiście mogą z czasem pojawić się inne modele także warte uwagi. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Branicz pisze:

    Z gotowych do 50 zł to takie do gry rekreacyjnej. Atemi się bardzo dobrze zawsze sprawdzały. Donic były zawsze z gotowych bardzo niskiej jakości. Nawet w tej cenie może by się udało złożyć coś w chinach. Corbory + Nuclear jakiś. Te tanie rakietki gotowe to najlepiej brać zestawy bo i tak jakość jest zawsze podobna czy są dwie czy jedna w paczce w tej samej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: