Jaką wybrać rakietkę do tenisa stołowego

Rakietka dobra do tenisaOsoby umiejące już dobrze grać w tenisa stołowego potrzebują także dobrego sprzętu. Nie ma czegoś takiego jak dobry gracz z byle jaką rakietką.

Rakietki nie są wcale takie drogie a różnica w grze między sprzętem amatorskim a tym jaki można kreślić procesjonalnym jest ogromna.

Osoba już grająca dobrze mająca rakietkę dobrej jakości i dopasowaną do stylu własnej gry zacznie grać jeszcze lepiej. Oczywiście chodzi tutaj o to że rakietka uzupełnia braki oraz wzmacnia już wyrobione zdolności gry.

Nie da się dobrze nauczyć grać na zwykłej rakietce, kupnej w spożywczym sklepie za grosze. Jeśli się uczy grać to także lepiej startować od razu od lepszego sprzętu. Gracze przyzwyczajają się do rakietki i nie będą potrafili grać na innej tak dobrze jak na swojej.

Dobra rakietka to nie firma lecz całość wraz z parametrami. Wiele osób myśli że nie ma rodzajów rakietek poza wyglądem – ale prawda jest taka że każda charakteryzuje się kilkoma parametrami. Parametry podstawowe co do techniki i przeznaczenia rakietki są 3: Szybkość, Rotacja i Kontrola – są to parametry które się dostosowuje do własnego stylu gry.

Parametry rakietek do tenisa stołowego określa się w skali od 1 do 10, ale widać wielu sprzedawców stosuje system od 1 do 15 a nawet zdarza się i 1 do 100. Jest to oczywiście to samo, tylko do podniesionych wartości.

Parametry rakietki tenisa stołowego do stylu gry:

Szybkość (sped) – jest to siła z jaką rakietka przyspiesza piłkę po uderzeniu. Im większa szybkość tym szybciej piłka zachowuje się po uderzeniu. Służy ten parametr do dopasowania się do stylu gry im wyższy tym nasza pozycja jako gracza jest atakująca – czyli atakująca a nie broniąca się. Parametr ten jest uzależniony od gum w rakietce, deski oraz grubości podkładu pod gumę. Parametr ten zawsze się kłóci z Kontrolą.

Rotacja (Spin) – czyli zdolność rakietki do podkręcania piłki. Jest to uzależnione od rodzaju gum użytych w rakietce . Nie chodzi tutaj o osoby grające w ataku czy obronie ale jako dodatek do tych obu stylów.

Osoby lubiące i umiejące podkręcać wybiorą tą z najwyższym parametrem. Rotacja zależy także od gum rakietki do tenisa stołowego (okładzin)i i deski.

Kontrola (Control) – to zdolność rakietki do kierowania piłką przez samo ustawienie. Jest to parametr kłócący się z szybkością. Kontrola działa tak, że im jest ona wyższa to szybkość musi być rakietki niższa – piłka tak jakby odrobinę zatrzymuje się na rakietce, przez co możemy ją kierować dość precyzyjnie gdzie chcemy i robić z nią co chcemy. Całość zależy także od gum i deski oraz szybkości rakietki.

W rakietkach liczy się także ich budowa. Generalnie powinny być jak najlżejsze. Można wybierać te zbudowane z lekkiego drewna i o dowolnych uchwytach rączki. Najbardziej opłaca się kupić rakietkę do tenisa stołowego składaną. Dzięki temu będzie można dobrać odpowiednie parametry do własnego stylu gry.

Składane komponenty rakietki są znacznie lepsze od modelów kupnych w całości. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: