Jaką wybrać skrzynkę na listy

Skrzynka pocztowaWybór dobrej skrzynki na listy to wybór istotny i warto się nad nimi zastanowić. Nasze listy często są korespondencją poufną jak i o różnej wielkości, więc wybór dobrej skrzynki jest ważny.

Jaką skrzynkę pocztową wybrać – wybieramy dobrą skrzynkę pocztową. Na początek o jej rozmiarach. Skrzynka pocztowa musi mieć taki wymiar aby cała koperta A4 się jakoś tam zmieściła, może być lekko zgięta.

Ważne jest to aby była to skrzynka prostokątna a nie o wymyślonych kształtach – prostokąty zapewniają największą pakowność. Kolejna sprawa to właz czy jak kto woli miejsce wrzucania wiadomości do skrzynki pocztowej.

Wlot skrzynki powinien być tak szeroki jak jest sama skrzynka i na tyle wysoki aby wiadomości w formacie A4 dało się tam włożyć zamykając skrzynkę. Skrzynka musi koniecznie mieć klapkę działającą na zawiasie. Klapaka ta działa jako osłona przed padającym deszczem do środka skrzynki. Także osłona ta zapobiega kradzieży naszych listów.

Klapka skrzynki pocztowej nie może być na tyle jednak duża by można było do niej wsadzić rękę i coś wyciągnąć z skrzynki bez kluczyka. Jest to bardzo ważne aby klapka była wystarczającym zabezpieczeniem. Klapka ta oczywiście mus być na górze skrzynki pocztowej.

Co więcej zamykanie skrzynki to oczywiście kluczyk lub szyfr. Kluczyk jest tradycyjnym rozwiązaniem a szyfr czymś bardziej nowoczesnym. Kluczyk można zgubić a szyfr można złamać lub zapomnieć – dlatego to co wybierzemy nie ma aż tak istotnego znaczenia w kwestii zamykania skrzynek.

Skrzynka powinna mieć jakieś miejsce na zamocowanie na niej numeru domu – by było wiadomo do kogo należy – w domkach jednorodzinnych zazwyczaj nie jest to wymagane.

Po za tym powinna być ona masywna i stabilna by się nie rozpadła. Pokryta czymś co zabezpieczy metal przed korozją. Skrzynki można kupić w sklepach budowlanych jak i taniej w sklepach internetowych. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: