Jaką wybrać szczoteczkę do mycia zębów

Szczoteczka do zębówMycie zębów jest jedną z podstawowych zasad higieny osobistej. W jamie ustnej znajduje się bardzo wiele zarazków, więc koniecznie trzeba zadbać o czystość zębów i całej jamy ustnej.  To jak dobrze zadbać o czystość naszej jamy nie jest zależne tylko od pasty do zębów.

Także szczoteczka do mycia zębów ma kolosalne znaczenie. To jaką wybrać szczoteczkę do zębów jest wiec pierwszym najważniejszym wyborem na drodze ochrony naszych zębów i zadbania o higienę jamy ustnej.

Jaką wybrać szczoteczkę do mycia zębów – zacznijmy od najważniejszego, czyli główki szczoteczki do zębów. Powinna być ona z włosia średnio twardego czyli połówki. Twarde włosia podrażniają dziąsła a miękkie niedokładnie czyszczą zęby. Dlatego warto wybrać coś pośredniego. Kolejna sprawa to długość włosia szczotki. Powinno być one na tyle długie aby spokojnie wchodziło w zakamarki zębów. Wystarczy około  1 cm włosia lub więcej w długości.

Kolejna sprawa to profil włosia szczoteczki do zębów. Najlepiej gdy nie ma ona jednakowej długości na całej powierzchni. Bardzo dobre efekty osiągają szczoteczki do zębów z włosiem różnej długości w myciu zębów. Różnice nie muszą być duże wystarczą 2 mm. Powinny być zaznaczone na zasadzie fali na włosiu szczotki lub specjalnych wypustów – to dzięki temu dokładniej myjemy zakamarki zębów.

Następne ważne w każdej szczoteczce do mycia zębów jest sam uchwyt i główka szczotki w ruchach. Szczoteczka powinna mieć główkę która z łatwością się odchyla lekko po dociśnięciu do danej powierzchni. To zabezpiecza przed nadmiernym tarciem w myciu zębów, jak i przed podrażnieniami dziąseł.

Uchwyt szczotki dobrze gdy jest gumowany, to pozwala prowadzić ją penie i stabilnie. Dzięki takiemu uchwytowi szczoteczka się nie wyślizguje z rąk a jest to bardzo ważne podczas mycia zębów.

Dobre szczotki można kupić w różnych sklepach także tych internetowych. Warto zainwestować w dobrą szczoteczkę do zębów aby odpowiednio dbać o swoja jamę ustną. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *