Jaki basen ogrodowy wybrać

Basen na działkęWybranie dobrego basenu do ogrodu jest bardzo ważne. Do wyboru mamy całe masy różnego rodzaju basenów ogrodowych, różnią się one takimi cechami jak rodzaj konstrukcji, pojemność, głębokość oraz materiał je tworzący.

To jaki basen ogrodowy wybrać jest zależne od tego do czego potrzebujemy danego basenu.

Baseny ogrodowe – jeżeli potrzebuje się basenu do ogrodu mającego służyć do pływania czy nurkowania, a na sam basen ma się wiele miejsca to warto wybrać rozporowy. Baseny rozporowe charakteryzują się tym, że są to bardzo mocne konstrukcje które mogą być bardzo pojemne i głębokie oraz posiadać szersze lustro wody.

Baseny rozporowe do ogrodu są szczególnie polecane gdyż ten typ basenów jest bardzo odporny, także na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie promieni słonecznych.

Jeśli potrzebuje się basenu do wypoczynku w wodzie, leżenia lub siedzenie lub jako basenu do zabaw dzieci, lepszym wyborem basenu ogrodowego będzie dmuchany. Baseny tego tupu są z reguły płytsze, przez co można w nich swobodnie leżeć lub siedzieć w wodzie, co więcej mają obudowę z powietrza przez co są bezpieczne i nie mają twardych kantów. Szczególnie warto je polecić gdy dostęp do basenu mają też dzieci.

Dobre baseny ogrodowe powinny się charakteryzować kilkoma ważnymi cechami. Po pierwsze warto zadbać aby ich powłoka była mocna i odporna na działanie promieni słonecznych. Baseny powinny być tak skonstruowane aby tworzyły litą stabilną konstrukcję – czyli baseny pompowane lub z stelażem w przypadku rozporowych.

Baseny ogrodowe o ile posiada się dużo miejsca warto mieć z tych większych modeli. Mając mały basen na pewno poczuje się prędko niedosyt ilości wody. Większe baseny sprawiają że można w nich uprawiać więcej form rekreacji. Koniecznie trzeba zadbać aby basen ogrodowy był rozłożony w miejscu równym oraz oczyszczonym przed elementami jakie mogą go przebić.

Mimo bardzo mocnego materiału na dnie basenu siła naporu mas wody na coś ostrego może przebić powłokę. Można kupić dodatkową matę do basenów ogrodowych, którą kładzie się pod rozkładany basen, jest to dobra izolacja która zabezpiecza basen przed przebiciem.

Warto także zainteresować się plandeką do zakrywania basenu ogrodowego. Służy ona do zakrywania lustra wody  gdy się nie korzysta z basenu, aby woda się nie brudziła i nic do niej nie wpadało.

O basenach ogrodowych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Szernikowski pisze:

    W zasadzie im większy tym lepszy. Jeśli mamy miejsce to bez sensu wybierać mały. Duży jest nie wiele droższy a daje znacznie więcej satysfakcji. A na zakończenie przecież tą wodę z niego można wykorzystać do podlewania roślin a więc nic jako tako się nie zmarnuje. Małe zbiorniki to pomyłka i każdy zdaje sobie z tego sprawę po tym jak zakupi coś zbyt małego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *