Jaki internet jest najlepszy

Najlepszy internetWybranie dobrego rodzaju internetu wcale nie jest trudne. W obecnych czasach internet to podstawa, do wyboru mamy bardzo wiele rożnego rodzaju jego źródeł. Mowa o internecie przenośnym, radowym, satelitarnym lub kablowym.

Jaki internet jest najlepszy – wybranie dobrego internetu nie jest trudne, każdy z rodzajów połączeń ma swoje zalety jak i posiada odmienne wady. Internet przewodowy to internet stacjonarny, który jest dostarczany do konkretnego gniazdka i miejsca – jego wadą przykładowo jest brak mobilności i sztywność miejsca gdzie można go używać.

Internet przewodowy ma jednak też i swoje zalety, mianowicie jest to stałe łącze, które z reguły jest niezależne od warunków pogodowych oraz ma stałe prędkości przepustu łącza bez ich wahania.

Internet radiowy – jest to jeden z obecnie najpopularniejszych rodzajów łącza, idzie na równi w parze z internetem przewodowym. Internet radiowy jest świetnym rozwiązaniem w domu, można z niego korzystać wszędzie gdzie ma on tylko zasięg, można go konfigurować do odbierania w wielu komputerach jednocześnie poprzez emulacje kart sieciowych.

Internet radiowy cieszy się tym, że działa wszędzie w obszarze zasięgu działania sieci. Wadą internetu radiowego jest fakt że jest on mocno zależny od warunków pogodowych, w brzydkiej pogodzie może być jego słabszy odbiór, także za dnia gdzie pracuje wiele maszyn i rozprasza tym samym sygnał radiowy odbierany w komputerze.

Internet tego typu może mieć częste skoki prędkości przepustu łącza – zazwyczaj wiele osób z internetu radiowego ma taki sam adres IP – tak często robią jego usługodawcy.

Internet przenośny – zwany też mobilnym to zazwyczaj łącza stosowane do laptopów i innych przenośnych komputerów. Jego zaletą jest to, że można korzystać z niego wszędzie gdzie tylko sięga sygnał satelitarny.

Jest to internet o średnich szybkościach lecz o stałych prędkościach. Internet tego typu ma zazwyczaj ograniczoną ilość transferu. Oferta internetu mobilnego może być stosowana realnie jedynie jako coś do łączenia się z internetem w miarę potrzeb a nie rozrywki – limitowany transfer bardzo ogranicza jego możliwości.

O tym jaki internet wybrać i czym jeszcze się one charakteryzują warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.