Jaki jest najlepszy program do oglądania filmów

Program do oglądania filmówProgramy do oglądania filmów to jeden z bardziej przydatnych aplikacji na komputerach. Istnieje wiele różnych programów do oglądania filmów – większość z nich jest lepsza niż te domyśle systemowe.

Bez wątpienia jednak istnieją tylko dwa rodzaje programów, o najszerszych możliwościach a zarazem najlepiej skomponowanym całym układzie opcji. Obydwa przedstawione w tym temacie są najlepszymi w dziedzinie odtwarzania filmów. Jeden z nich jest absolutnym liderem a drugi mocnym kombajnem z być może nadmiarem opcji i możliwości.

Jeden z najbardziej znanych programów jest oczywiście VLC – jest to jeden z najbardziej rozbudowach programów do odtwarzania a także do zmiany na plikach multimedialnych. Moim zdaniem jest na drugim miejscu od najlepszego. W tym programie nie trzeba dodatkowych kodeków – bo ma je wbudowane. Można w nim oglądać wszystkie formaty plików wideo, słuchać dowolnych plików audio, korzystać z tysięcy wbudowanych stacji radiowych. Także automatycznie wyszukuje napisy do filmów i posiada opcje dostosowania wideo.

Program posiada przetwarzanie wsadowe jak i konwertowanie pików do innych formatów a także zmienianie ich kontenerów. VLC jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowane narzędzie stanowiące gigantyczny kombajn opcji. Tylko, że większość osób nie potrzebuje aż takiej rozbudowy. Ta rozbudowa czasami też tworzy problemy.

Najlepszy program do oglądania filmów to moim zdaniem Media Player Classic Home Cinema – uwaga to bardzo ważne, aby nie mylić go z MPC-HC (skrótowo pisze się tak samo, a to co innego bazującego tylko na tym samym podstawowym nakładzie graficznym).

Program Media Player Classic Home Cinema jest stale rozwijany w przeciwieństwie do MPC-HC. Posiada on większość opcji co VLC, ale nie jest aż tak rozbudowanym kombajnem. Jest o wiele lżejszy i szybszy w działaniu a także odtwarza bez problemu pliki uszkodzone i nie tworzy problemów z pętlą jak czasami zdarza się w VLC.

Media Player Classic Home Cinema zdecydowanie najlepiej pobrać jako składnik do paczki kodeków K-Lite Codec Pack. Jest on w nie wkomponowany i zawsze dołączana do nich najnowsza wersja oprogramowania. Wspinany jest także przez twórców tych kodeków.

Program ten działa najszybciej, praktycznie nie ma zacięć i można wycisnąć najlepszą jakość obrazu za jego pomocą. Dodatkowo ma piękny i znacznie lepszy system pobierania automatycznego napisów w różnych bazach. Także w nim można odtwarzać dowolne pliki wideo i audio. Patrząc całościowo na stabilność działania, możliwości oraz łatwość obsługi wygrywa zdecydowanie Media Player Classic Home Cinema z wszystkimi innymi programami do filmów.

Testowałem wiele programów, jest wiele innych także całkiem ciekawych. Lecz zdecydowanie polecam wypróbowanie tych dwóch wspominanych. Z czego jeśli nie jest się montażystą filmów to warto wybrać od razu Media Player Classic Home Cinema – jego nazwa jest długa ale program niesamowicie lekki i najlepiej wykonany.

Spokojnie mogę zagwarantować, że nie ma lepszych programów do oglądania filmów niż te wymienione. Warto wspomnieć że VLC znajdziemy także na androida w postaci aplikacji z google play natomiast Media Player Classic Home Cinema jest tylko wersją na komputer a nie na telefon czy tablet. No chyba, że chodzi o aplikację sterowania telefonem jak pilotem tymi programami, to znajdziemy wtedy obydwie w aplikacjach na androida. Zapraszam do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

4 komentarze

 1. Filmiczanin pisze:

  Programów jest masa, ale faktycznie najlepsze są te dwa wymienione. Także jestem zdania że VLC jest zbyt rozpasiony i ma za dużo możliwości. To czasami powoduje, że staje się mniej stabilny. Choć on ma wbudowane kodeki to jednak zewnętrze lepiej się sprawdzają. Kodeki to w końcu obraz oraz głos i jakość odtwarzania. Tutaj zewnętrzne zawsze lepiej pracują niż wbudowane.

 2. Daszewska pisze:

  Nawet nie wiedziałem, że takie programy istnieją. Używałem do tej porty zawsze systemowego odtwarzacza. Spróbuję tych co polecacie bo ten w systemie faktycznie nie jest za dobry. Szczególnie zależy mi na szybkim działaniu a nie ogromnej ilości opcji.

 3. ArszenBircen pisze:

  Program media player classik faktycznie jest najlepszy. A jak ma się jeszcze sterowniki muzyczna realteka najnowsze to dźwięk jest nieźle zbanowany w nagraniach. U mnie to wszystko działa aż milo. Wystarczą nowe sterowniki realteka muzyczna i właśnie ten program do oglądania filmów z kodekami.

 4. Kowar Box pisze:

  Dokładnie tak to wygląda. Choć akurat moim zdaniem, nie da się określić który z tych dwóch jest lepszy. Każdy jest inny i ma swoje zalety, oraz coś co mu brakuje. Naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć, który program do oglądania filmów jest lepszy. Najlepiej mieć obydwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: