Jaki kaloryfer wybrać do domu

Kaloryfer wybieranieWybór dobrego kaloryfera jest bardzo ważną sprawą, jeśli chcemy mieć dobre osiągi a małe wydatki podczas grzania.

Jakie kaloryfery wybrać – do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów kaloryferów. Jednakże w tym artykule skupimy się na ich konstrukcji a nie tym czym będą one zasilane. Konstrukcji kaloryferów wyróżniamy 3 główne rodzaje. Istnieją oczywiście różne kaloryfery i różne rozwiązania ale każdy z nich musi zawierać się w jeden z 3 kategorii.

Pierwszą kategorią kaloryferów są te najbardziej tradycyjne stosowane już za PRL. Są to kaloryfery żeberkowe z żeliwa lub innego metalu. Durze prześwity między żeberkami oraz gruba powłoka. Kaloryfery tego typu obecnie można cały czas dostać w sklepach. Mają one jednak liczne rozwiązania już z innej epoki. Następnie kaloryfery nowoczesne wąskie kryte całościowo i z popręgami.

Najlepsze obecnie dostępne kaloryfery w sklepach to oczywiście takie które dają najwięcej ciepła. Są to kaloryfery zbudowane z średniej grubości materiału. Ich wygląd przypomina płyty całościowe z przodu. W środku znajduje się system rozprowadzania wody przez rurki. Co ważniejsze kaloryfery te mają także poprzeczne blaszki które wzmacniają oddawanie temperatury do otoczenia. Dzięki temu oszczędzamy sporo energii na grzaniu.

Dobry kaloryfer powinien mieć także ułatwione odpowietrzanie. Do takiego działania niezbędne są zawory, które można obsłużyć bez dodatkowych narzędzi. Są to zazwyczaj wajchy z korkiem automatycznym nie przepuszczającym wody. Kaloryfery powinny być z elementów nie poddających się korozji wodnej ani rdzy.

Waga współczesnych kaloryferów jest znacznie mniejsza niż starszych konstrukcji – nawet około 30 kg. Warto kupić kaloryfery takie które ładnie pokryją naszą ścianę, czyli o odpowiedniej długości i wysokości.

Największy wybór kaloryferów jest w Internecie, a także i tam ich dokładne opisy. Jest to o tyle dobre, że kupując w Internecie kaloryfer i tak często się oszczędza więcej niż u lokalnych sprzedawców. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.