Jaki kolor ma zdrowy i prawidłowy mocz

Kolor moczu zdrowyWiele osób się zastanawia co znaczy dany kolor moczu jaki wydala z swojego organizmu. Raz mocz może mieć kolor żółty innym razem biały czy nawet pomarańczowy.

Dodatkowym elementem jest zapach moczu, raz jest on gryzący i intensywny a raz bezzapachowy. W tym artykule jest odpowiedź co znaczy dany kolor moczu oraz jak powinien wyglądać mocz zdrowej osoby.

Jaki jest prawidłowy kolor moczu – uryna jaką wydaje zdrowa osoba powinna mieć kolor jak najbardziej jasny i bezwonny.

W tym przypadku nie należy się martwić gdy mocz ma kolor żółty z tego powodu, że kolor naszego moczu zależy od nas samych i od tego jak wiele się spożyło płynów danego dnia.

Im więcej pijemy szczególnie czystej wody tym kolor naszego moczu jest jaśniejszy. Przyczyną tego jest rozcieńczanie mocznika. Powinno się starać pić tyle wody aby zawsze utrzymywać jasny kolor lub nawet przezroczysty mocz, powodem tego jest to że tak wspomagamy nasze nerki w filtrowaniu organizmu.

Kolory w stanie chorobowym – normalnie mocz podczas okresu gdzie mało pijemy płynów ma kolor mocno żółty. W stanach pochorobowych lub chorobowych wygląda on na lekko pomarańczowy a jego zapach jest bardzo intensywny o nieprzyjemnej woni.

W przypadku spożywania leków na pewno każdy sam zobaczy inny kolor oraz poczuje inny zapach moczu – jest to spowodowane wpływem leków na mocz. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *