Jaki licznik rowerowy jest lepszy – bezprzewodowy czy z kablem

Przewodowy licznikWybranie licznika rowerowego można rozstrzygać pod względem posiadania przez niego przewodu lub modelach bezprzewodowych.

Aby wybrać najlepszy licznik dla siebie warto przeczytać zarówno zalety jak i wady takiego typu liczników rowerowych. Każdy z tych typów ma swoje mocne oraz problemowe strony.

Liczniki rowerowe przewodowe – sensor umieszczony jest na kablu przez co wizualnie rower wygląda wtedy gorzej. Kabel licznika może się urwać lub prze zbyt częste zginanie uszkodzić – tym samym licznik przestanie działać. Kabel wymaga dokładniejszego montowania.

Zaletą licznika na kabel jest za do fakt, że są one znacznie tańsze a często i dokładniejsze przez brak zaszumień sygnału jakie mają te bezprzewodowe.

Liczniki rowerowe bezprzewodowe – cieszą się tym, że nigdy nie wystąpi żaden problem z fizycznym  zerwaniem łącza i są ładniejsze, bo nie ciągną się żadne kabelki od kierownicy do widełek roweru.

Problem z nimi jest taki, że trzeba w nich stosować dwie baterie z czego krańcowe zużycie baterii od sensora często nie jest rejestrowane. Mogą pojawić się także zakłócenia w odbiorze danych z sensora na skutek zakłóceń elektromagnetycznych lub przez innych cyklistów mających podobne urządzenia.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zwracanie uwagi na to co posiada w sobie licznik i jakie ma rozwiązania technologiczne a nie czy jego sensor jest na przewód czy bez niego. Nie ma złotego środka i zdecydowanie najlepszego licznika pod każdym względem – dlatego trzeba wybrać taki, jaki będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem do własnych potrzeb.

Czujników liczników w przypadku uszkodzenia praktycznie nie da się wymienić od większości ich modeli – dlatego także nie warto przepłacać za urządzenia mające te same rozwiązania co inne tańsze danego typu.

Zdecydowana większość tego typu urządzeń działa dokładnie i bez większych problemow technicznych – i w ich przypadku nie zawsze cena oznacza większą jakość – a często tylko bardziej znaną firmę. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: