Jaki mały statyw do aparatu wybrać – najlepszy

Mały statywPrzy wyborze małego statywu do aparatu lub kamery warto przyjrzeć się ich rodzajom. Mogą być to sztywne konstrukcje o dużej stabilności głowicy lub elastyczne. Elastyczne statywy niestety zawsze mają drgania i nie nadają się do większych aparatów fotograficznych. W rzeczywistości najlepsze są te jakie mają duży zakres wysokości pracy oraz są jak najbardziej stabilne w rozstawie.

3 komentarze

  1. Fotoass

    Dobre jest określenie, że mały i tak musi być stabilny a nie elastyczny jakiś co owija się w około gałęzi jak te głupoty co teraz wymyślają. Dobry statyw to stabilność i spora możliwość rozkładania nawet w trudnych warunkach czyli praca niezależna silnych nóg i ich długości. Oraz punkt ciężkości aby zawsze dało się dostosować aby całość nie runęła nawet na pochyłym zboczu.

  2. Drawa

    Ja tam wziąłem sobie taki kieszonkowy na wycieczki. Taki malutki co jest na 3 podporach i składa się do rozmiaru około 12 cm. Jego wada to udźwig max do 1 kg a nie jak niektóre większe aparaty powyżej tej wagi. Ale i tak sprawdza się w większości trenów nawet w górach. No i nic praktycznie nie waży.

  3. Pirkowsi Piotr

    Najważniejsze aby nie mieć tych z łamliwymi nogami, czy takimi co się okręca dookoła gałęzi. To są największe pomyłki tego sprzętu. Powinien być zawsze sztywny i stabilny oraz mieć udźwig na tyle silny na ile jest ciężkie nasze urządzenie plus kilka procent nadmiaru. Teleskopowe nogi bez zabezpieczenia zsuwania też nie są za dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.