Jaki narożnik do codziennego spania?
Zdrowy, spokojny i higieniczny sen to podstawa prawidłowej regeneracji organizmu. Najczęściej idealnym podłożem do odpoczynku stają się wysokiej jakości materace, wzbogacone o miękkie pościele. Może jednak zdarzyć się, że podejmiemy decyzję o zakupie wygodnego narożnika do spania codziennego.
Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie, kiedy nasz salon czy pokój dzienny staną się jednocześnie sypialnią. Jaki narożnik do codziennego spania będzie najlepszy? Czym kierować się podczas jego wyboru? Sprawdź!
Jaki narożnik do codziennego spania?
Pamiętajmy, że powierzchnia do codziennego snu powinna być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu. Jaki więc będzie wygodny narożnik do spania codziennego? Poszukiwanie właściwego podłoża do snu zacznijmy od wyznaczenia określonych wymiarów. Jest to niezwykle ważne zarówno dla spokojnego snu, jak i odpowiedniego rozmieszczenia przestrzennego mebla w pokoju.
Pod uwagę powinniśmy wziąć ustawienie narożnika do codziennego spania w wersji złożonej oraz rozłożonej tak, aby w obu przypadkach zachować odpowiednie ciągi komunikacyjne w pomieszczeniu. Wybierając narożniki rozkładane do codziennego spania, skupmy się także na obecności w zestawie pojemnika na pościel, a tym samym, wcześniej wspomnianym sposobie rozkładania mebla. Konkretny mechanizm będzie warunkował ułożenie miejsca na pościel w narożniku.
Mechanizmy rozkładania narożników do codziennego spania
Sposób rozkładania narożnika do spania jest tak samo ważny, jak jego wymiary. Musimy zastanowić się nad wyborem opcji, która będzie dla nas najbardziej przystępna. Szczególnie prawdopodobne jest, że spotkamy się z dwiema możliwościami rozkładania mebla, a zarazem chowania pościeli w narożniku. Pierwsza z nich to powiększanie powierzchni do snu za pomocą uniesienia jednej z części mebla i następnie umieszczenie w jej miejsce odpowiednio dopasowanego kolejnego elementu tak, aby stworzyć wygodną spójną całość do odpoczynku.
W takiej sytuacji mamy możliwość schowania pościeli właśnie pod ruchomym elementem narożnika. Druga z opcji to rozkładanie narożnika do snu przy użyciu zamontowanego w meblu tzw. wózka. Mechanizm ten polega na umieszczeniu w odpowiednim miejscu kółek u podstawy mebla, które w razie potrzeby znacznie ułatwiają jego całkowite rozłożenie. Jedynym użyciem siły pozostanie tylko pociągnięcie do siebie ruchomego elementu narożnika. W takim przypadku pojemnik na pościel najczęściej będzie znajdował się w szezlongu narożnika lub części wysuwanej mebla.
Jaki narożnik do spania będzie bardziej funkcjonalny na co dzień? To wszystko oczywiście kwestia preferencji i zapotrzebowania. Weźmy jednak pod uwagę, że podnoszenie siedziska i następnie uzupełnianie go o właściwy element, wymaga użycia większego stopnia siły. Rozwiązanie to może stać się kłopotliwe dla osób starszych lub zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi.
Wygląd narożnika do spania codziennego
Kiedy zastanawiamy się, jaki kupić narożnik z funkcją spania, nie zapominajmy o jego eleganckim wyglądzie. Jest to jeden z najbardziej pokaźnych mebli w urządzanym pomieszczeniu, dlatego będzie zwracał na siebie największą uwagę. Zastanówmy się nad wyborem najlepszej tkaniny oraz jej koloru tak, aby perfekcyjnie pasowała do aranżowanego pokoju. Standardowymi neutralnymi barwami są oczywiście pastele, które nie tylko świetnie uzupełnią salon czy pokój dzienny, ale i dodadzą mu przestrzenności, za sprawą jasnych odcieni.
Jaki narożnik z funkcją spania będzie jednak najlepszy, jeśli chcemy dodać pomieszczeniu charakteru? W takiej sytuacji postawmy na mocne barwy, zwracające uwagę tkaniny oraz ciekawe ozdobniki takie, jak poduszki czy koce.
Wygodny narożnik do spania codziennego to kwestia priorytetowa podczas urządzania salonu z myślą o wieczornej adaptacji pomieszczenia w postaci sypialni. Podczas dokonywania wyboru pamiętajmy przede wszystkim o właściwych wymiarach, które pozwolą na swobodne umieszczenie mebla w urządzanej przestrzeni i nie zaburzą poruszania się po pomieszczeniu. Ważny pozostaje także wygląd narożnika, dzięki któremu zyskamy dodatkową okazałą ozdobę, a także sposób jego otwierania, dopasowany do naszych możliwości sprawnościowych.