Jaki smartfon wybrać – na co zwracać uwagę

Wybieramy smartfonSmartfony to coś więcej niż tylko zwykłe telefony komórkowe. Warto więc wiedzieć jaki wybrać, na co zwracać uwagę kierując się wyborem tego nowego sprzętu. W Smartfonach liczy się kilka bardzo ważnych elementów technicznych o których zawsze warto pamiętać.

Czas działania baterii w telefonie – jest to bardzo istotny wskaźnik, im dłużej działa ogniowo tym lepiej dla użytkownika bo rzadziej go trzeba ładować. Powinno się zwracać uwagę na to, aby bateria działała więc jak najdłużej – czyli posiadała jak największą pojemność mocy.

Bardzo istotna też jest rozdzielczość i wielkość wyświetlacza. Im jest on większy tym szybciej zużywa się bateria, jakość widzenia elementów i ich ostrość zależy od rozdzielczości oraz ilości pikseli – im jest ona większa tym lepiej. Dla ekranów 4 calowych nie powinna być mniejsza niż 800×480 i 233 ppi. Ekran powinien być mocny i odporny na zarysowania oraz mieć dobre kąty widzenia.

Pamięć wbudowana w smartfonach, im jest ona większa tym lepiej. Warto wybierać te jakie posiadają jej najwięcej. To ona zapewnia możliwość posiadania wielu aplikacji i dodatków bez dodatkowej karty pamięci.

Pamięć RAM – to niezbędny czynnik zarówno dla graczy jak i płynnego działania złożonych aplikacji. Nie powinna być mniejsza niż minimum 1 G ale im więcej tym lepiej.

Obsługa kart pamięci. Im większe obsługuje tym więcej można posiadać rzeczy w smartfonie dlatego jak największe formaty będą obsługiwane tym lepiej.

System oprogramowania powinien być zawsze jak najnowszy na dane czasu. Przykładowo system Android nie powinien być starszy niż 4.2 (mimo że są nowsze) – dlatego że od tego typu zaczyna się możliwość instalacji aplikacji także na karcie pamięci w przeciwieństwie do starego oprogramowania. Ale należy pamiętać że im jest on nowszy tym lepszy a tym samym wymaga więcej od sprzętu telefonu.

Procesor nie powinien być słabszy niż minimum 1,2 Ghz – ale im mocniejszy tym lepszy. Dobrze jak ma więcej rdzeni. To zapewnia płynność złożonym aplikacją.

Dobrze gdy telefon ma opcje Dual Sim. Czyli możliwość działania w nim jednocześnie dwóch kart telefonii GSM. Jest to dość mocno przydatna funkcja dla wielu osób.

Dobrze gdy są łącza przez USB oraz Bluetooth aby zapewnić wygodną transmisję danych z i do urządzenia. Także niezbędna wydaje się w dzisiejszych czasach opcja Wi-fi w telefonie. Warto także pamiętać o standardzie wtyków – przykładowo usb i mini jack – bez opcji ich udziwnienia jak mają niektóre inne telefonu bo to utrudnia dokupienie do nich dodatków.

Nawigacja GPS jest bardzo przydatna, nie trzeba wozić map ani dodatkowej nawigacji samochodowej – bo wszystko może być w smartfonie. Więc warto aby coś takiego miało miejsce.

Warto także zwrócić uwagę na aparat fotograficzny i jego jakość fotografii. Im więcej ma megapikseli tym lepiej. Dodatkowe aplikacje w tym radio także mogą się przydać. Należy pamiętać że najnowsze modele zawsze są najdroższe a telefony szybko tracą na wartości – dlatego czasami warto poczekać jakiś czas na obniżenie cen nowych telefonów. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.