Jaki telefon (smartfon) jest najlepszy

Co wybrać SmartfonKażdy by chciał posiadać zdecydowanie najlepszy telefon czy smartfon, problemem jednak niekiedy bywa cena lub po prostu parametry jakie odpowiadają innym a nie nam samym.

W zasadzie nie istnieją najlepsze telefony ze względu na wszystko czyli aparat, kręcenie filmów, długość pracy na baterii, siłą podzespołów czy oporność na uszkodzenia bądź jeszcze inne nasze wymagania.

Bez wątpienia podczas pytania do dużej grypy osób – jakie telefony polecają, to każdy z nich poleci coś innego co mu bardziej odpowiada. Tak uzyskamy całą masę różnych telefonów jakie ktoś używa i jest z nich zadowolony lub nas przed nimi przestrzeże. Taki typ sondy a dokładnie wykonanej na ulicy został przeprowadzony na sporej gromadzie różnych osób i w różnym wieku.

Pytanie było bardzo proste – jaki telefon polecasz lub jaki telefon jest według Ciebie najlepszy. Na pewno dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że każdy poleca telefon jaki samemu posiada – gdzie jest z niego ogólnie zadowolony.

Przy wyborze najlepszego telefonu dla siebie więc trzeba kierować się jedną podstawową zasadą a wtedy na pewno telefon spełni nasze oczekiwania. Zasadą tą jest po prostu sprawdzenie urządzenia jak działa przed zakupem już w sklepie pod tymi względami jakie nas najbardziej interesują – tutaj przykładowo jakość wykonywanych zdjęć oraz kręcenia filmów.

Tak samo w sklepie zbadamy jak leży on w dłoni i czy wystarczy nam jego wyświetlacz. Natomiast w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie sprawdzić pewnych jego cech na żywo tuż przed zakupem – czyli przykładowo długość czasu pracy na baterii, czy nie będzie się on zacinał podczas gier czy używania aplikacji edukacyjnych i oglądania materiałów filmowych a tym bardziej wytrzymałości na uszkodzenia – warto zasięgać opinii innych osób z internetu, jakie miały to urządzenia i co o nim sądzą.

W obecnych czasach dominującym modelem telefonów jest po prostu smartfon bez względu na rodzaj firmy jaka produkuje daną jednostkę. Powód tego jest prosty, smartfony po prostu są zminimalizowanymi komputerami osobistymi jakie dają bardzo szeroki wachlarz możliwości.

Często producenci tych urządzeń starają się osłabiać ich żywotność w sposób celowy – na przykład brak dostępu do baterii a tym samym jej wymiany w przypadku awarii lub zużycia ogniwa w cyklach ładowania czy stosowanie delikatniejszych komponentów aby szybciej się uszkodziły.

Pamiętajmy o jednym, kupując wybierajmy mądrze nie tylko dla własnej wygody ale także ze względu na odpowiedzialność cywilną – czyli aby nie wpierać producentów jacy chcą pogarszać sztucznie jakość trwałości urządzenia, nawet gdy osiągami będzie one najsilniejsze – wtedy może się oni nauczą robić lepszy sprzęt jeśli nikt nie będzie wybierał specjalnie przez nich serwowanych cwanych rozwiązań z nastawieniem na zysk a nie jakość faktyczną i trwałość. Zapraszamy do napisania co sami polecacie z telefonów i smartfonów oraz do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *