Jaki wybrać bagażnik do roweru

Bagaże na rowerDo wyboru na rowery mamy bardzo wiele różnego rodzaju bagażników rowerowych. Różnią się one wieloma cechami, warto więc wiedzieć jaki wybrać do własnego sprzętu.

Jaki bagażnik rowerowy – wybór dobrego bagażnika do roweru nie jest trudny. Bagażniki występują w wielu różnych formach, dlatego trzeba zwracać uwagę na to co wybierzemy. Najważniejsze jest to, aby wybrać bagażnik do roweru który będzie najbardziej funkcjonalny.

Dobry bagażnik rowerowy musi spełniać kilka założeń. Po pierwsze dobrze gdy jest możliwość zamontowania na nim sakw rowerowych. Jeżeli będziemy chcieli kiedyś wozić sakwy na bagażniku powinien on mieć dodatkowe wzmocnienia montażowe do ramy by był on stabilniejszy.

Bagażnik dobrze gdy ma sprężynę, jest to szczególnie przydatne gdy chcemy posadzić na bagażniku jakąś torbę czy plecak. Do bagażników także można stosować gumy które działają na zacisk.

Dobrze jest gdy bagażnik wykonany jest z aluminium. Ma to swoje takie zalety że nie trzeba go malować, nie będzie więc odchodziła z niego farba. Sam ten metal także jest lekki i wytrzymały – jeśli jest z dobrego stopu.

Bagażniki powinny mieć montaż zarówno do ramy roweru jak i w okolicach piast – są to specjalne otwory montażowe na bagażnik. Same bagażniki mogą stanowić całkowicie zabudowaną platformę lub też kratownicę. Platformy są lepsze do wożenia sakw rowerowych i osób na bagażnikach.

Co więcej przy kupnie samego bagażnika trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość. Czy ramiona bagażnika są na tyle długie aby został on swobodnie zamontowany nie ocierając o koło i pozostawiając miejsce na błotnik. Oraz czy otwory montaże są takie same w rozplanowaniu jak w rowerze do jakiego ma być założony ten bagażnik.

Dobre bagażniki rowerowe można kupić znacznie taniej w sklepach internetowych, nie ma tam kosztów pośredników i magazynowania towaru, tak jak w sklepach tradycyjnych. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *