Jaki wybrać czepek do pływania

CzepekDobry czepek do pływania będzie spełniał wszystkie swoje funkcje z złożenia, kupno gorszego czepka często okazuje się tylko nakładką na głowę.

Jaki czepek do pływania wybrać – zacznijmy od informacji do czego jest nam potrzebny czepek do pływania. Służą one przede wszystkim do zmniejszania oporów podczas pływania w wodzie. Dzięki nim płynąc nie czuje się takiego oporu stawianego przez wodę.

Kolejna sprawa to osłona głowy przed tym co jest w wodzie, chodzi tutaj o higienę. Na basenach czepki do pływania stosuje się po to aby włosy nie wpadały do wody. Także po to żeby nie rozpływały się w przypadku długich włosów.

Używanie czepków nad wodą otwartą spełnia jeszcze inne założenia. Czepek działa jak czapka i chroni nas przed promieniami słonecznymi. Jak wiadomo woda potęguje opalanie przez odbijanie światła – dlatego czepki są tak przydatne.

Wybór dobrego – zacznijmy od tego że dobry zdecydowanie powinien być bardzo elastyczny. Musi on się dobrze dopasowywać do naszej głowy, być założonym na niej ciasno. Materiał jaki powinien tworzyć czepek to typowy elastyk.

Gumka czepka powinna być lekko dociśnięta na głowie. Istnieją dwa rodzaje czepków, pierwsze to takie które zakłada się nad uszami oraz te które naciąga się także na uszy.

Te które można naciągnąć także na uszy zabezpieczają nas przed wlaniem wody do ucha. Jednakże ich drobną wadą jest to, że są one dość spore i możemy się w nich czuć mniej komfortowo.

Kolor czepków do pływania nie ma znaczenia. Liczy się tylko elastyczny cienki materiał oraz dobry docisk na głowie. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *