Jaki wybrać dodatek blokujący reklamy do przeglądarki – najlepsze

Program do blokowaniaW obecnych czasach jesteśmy zasypywani reklamami w Internecie. Niestety większość stron żyje tylko z reklam a mimo to, bardzo pożądane są dodatki blokujące reklamy w przeglądarkach internetowych.

Powód konieczności tego typu rozgrzeszeń jest prosty – jest znaczny nadmiar wyświetlanych reklam na stronach. Dodatkowo wiele z tych elementów jest zbyt nachalna lub nawet celowo wprowadzająca w błąd, upodabniając się do strony.

Strony internetowe z nachalnymi reklamami psują możliwości zarabiania wszystkim, bo nie da się ich przeglądać bez czegoś blokującego wyskakujące okna i nadmiar tych reklamowych elementów. Jakie więc wybrać najlepsze dodatki do przeglądarek internetowych do blokowania niechcianych reklam – które dodatkowo mają jeszcze szersze przydatne możliwości działania dla każdego.

Na początku warto wiedzieć, że dodatków tego typu jest bardzo dużo. Każde z nich oferuje inne rozwiązania. Jednakże wybraliśmy zdecydowanie dwa, które powinny zadowolić prawie wszystkich. Testowaliśmy około 30 wtyczek tego typu i wybrane dwa sprawdziły się zdecydowanie najlepiej. Pasują one do najpopularniejszych przeglądarek i działają znakomicie, także oczywiście są bezpłatne.

Jeśli używacie jakiegoś dodatku blokowania reklam warto wypróbować opisane w tym temacie. Można poczuć różnicę – a jeśli dodatkowo się je ustawi ręcznie, to poczuje się przepaść między większością pozostałych. Każde z nich może być wykorzystane jako dodatkowy moduł systemowy, nie tylko do przeglądarki – jeszcze zwiększając bezpieczeństwo i szerokość działania.

Każdy z nich ochroni nas nie tylko przed reklamami ale także przed angażowaniem naszego systemu do kopania kryptowalut, wyłudzeń informacji a nawet wyskakującymi oknami z cookies.

Dodatek blokujący reklamy o nazwie AdBlocker Ultimate – to ładnie zrobione rozszerzenie o bardzo dużych możliwościach działania. Jak twierdzą jego twórcy, nie akceptują oni żadnych reklam i nie odpuszczają żadnych ich przejawów. Mając ten dodatek i oglądając filmy w sieci w dowolnym serwisie wytnie on z nich reklamy tak samo ze stron internetowych. W obsłudze AdBlocker Ultimate jest bardzo prosty i przejrzysty. Mimo, że nie jest napisany po Polsku to i tak wszystko jest w nim zrozumiałe.

Na ustawieniach domyślnych działa świetnie, jednakże można zwiększyć je w każdym module dodatkowo. Jego zaleta to duża lekkość oraz szybkość działania. Można w nim także zaznaczać obiekty do wykluczeń, dodatek może się także uczyć za sprawą naszych decyzji.

AdGuard – tak samo jak poprzednik ma możliwość opcjonalnej instalacji poza przeglądarką. Jest to prawdziwy kombajn, posiada jeszcze bardziej rozbudowane opcje i możliwości blokowania wszystkiego co może nas irytować, nie tylko reklam. Jest on odrobinę wolniejszy niż wymieniony wcześniej poprzednich ale za to ma jeszcze więcej ustawień.

Znajdziemy w nim spolszczenie większości opcji i także jest bardzo prosty do ustawienia. Względem poprzednika ma mniej ustawionych domyślnych opcji blokowania. Trzeba je włączać ręcznie w ustawieniach – samych opcji jest za to znacznie więcej. Także ma wersję instalacji systemowej poza przeglądarką.

Dodatki AdBlocker Ultimate i AdGuard to bez wątpienia jedne z najlepszych blokerów reklam. Każdy z nich pozwoli wyeliminować wszystkie reklamy nawet te strumieniowe. Także zabezpieczą przed malware i innymi szkodliwymi elementami. Blokują śledzenie, wykopywanie walut, chronią prywatność i zabezpieczają poruszanie się po sieci. Opcji i możliwości ustawień tych dodatków jest bardzo dużo (opcja w opcji).

Bez wątpienia wymienione dwa dodatki pozostawiają w tyle pozostałe oprogramowania blokujące niechciane treści reklamowe, oraz wiele innych możliwości jakie są irytujące w sieci. Warto je wypróbować jak najszybciej. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

7 komentarzy

 1. SAUski pisze:

  Doskonały temat, nawet nie wiedziałem, że takie fajne programy są i można je dodać do przeglądarki. Faktycznie znacznie lepiej się sprawdzają niż te najbardziej znane i od lat popularne. Te funkcje wycinania ze strumienia reklam to jest coś genialnego.

 2. Timoteo pisze:

  Nawet nie wiedziałem, że mogą być takie blokery reklam o takich możliwościach. Widać nie tylko ja jestem tym zaskoczony bo z reguły się zna tylko te z topu a tutaj proszę. Od razu zainstalowałem sobie jednego i drugiego, zobaczę co bardziej mi przypadnie do gustu, na razie jestem zachwycony tymi dwoma tak samo, świetnie działają, niczego nie przepuszczają.

 3. OGnisty Mat pisze:

  Faktycznie to co polecacie jest genialne i najlepsze ze wszystkich jakie miałem. Pewnie te inne dodatki są bardziej znane bo były pierwsze a te nowości ich już dawno przerosły w możliwościach. Wziąłem dla siebie adguart i nawet nie sądziłem że jest tak dobry. Wszystko co mnie wkurzało nie tylko reklamy ale i inne denerwujące rzeczy zniknęły na stronach.

 4. Padawan pisze:

  Obydwa polecane są doskonałe. Już nie widzę na stronie żadnych denerwujących rzeczy dzięki temu. Fajnie że ktoś robi tak zaawansowane rzeczy i się nimi dzieli.

 5. BrOk pisze:

  Tutaj warto dodać że opisane dodatki blokujące reklamy są bez wątpienia najlepsze. Ale można też zainstalować przeglądarkę taką jak Brave i ona ma wbudowany bloker reklam. Samemu korzystam już dawno z Brave i zupełnie nie martwię się o reklamy i nie potrzeba do tego żadnych dodatków. Korzystam z niej na telefonie jak i na komputerze.

 6. Andrzej pisze:

  Nie rozumiem zachwytu nad AdBlockerem Ultimate. Zainstalowałem na nowym iPhonie, włączyłem w rozszerzeniach Safari i żadnych reklam mi nie blokuje – przynajmniej na stronie wp.pl. Owszem ma dużo dodatkowych opcji, ale żadnych nie da się włączyć dla Safari.

  1. Być może warto wybrać przeglądarkę Brave, ona ma wbudowany bloker reklam. Obecnie jest to najczęściej wybierana przeglądarka internetowa. Bo także jest najbezpieczniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *