Jaki wybrać dodatek blokujący reklamy do przeglądarki – najlepsze

Program do blokowaniaW obecnych czasach jesteśmy zasypywani reklamami w Internecie. Niestety większość stron żyje tylko z reklam a mimo to, bardzo pożądane są dodatki blokujące reklamy w przeglądarkach internetowych.

Powód konieczności tego typu rozgrzeszeń jest prosty – jest znaczny nadmiar wyświetlanych reklam na stronach. Dodatkowo wiele z tych elementów jest zbyt nachalna lub nawet celowo wprowadzająca w błąd, upodabniając się do strony.

Strony internetowe z nachalnymi reklamami psują możliwości zarabiania wszystkim, bo nie da się ich przeglądać bez czegoś blokującego wyskakujące okna i nadmiar tych reklamowych elementów. Jakie więc wybrać najlepsze dodatki do przeglądarek internetowych do blokowania niechcianych reklam – które dodatkowo mają jeszcze szersze przydatne możliwości działania dla każdego.

Na początku warto wiedzieć, że dodatków tego typu jest bardzo dużo. Każde z nich oferuje inne rozwiązania. Jednakże wybraliśmy zdecydowanie dwa, które powinny zadowolić prawie wszystkich. Testowaliśmy około 30 wtyczek tego typu i wybrane dwa sprawdziły się zdecydowanie najlepiej. Pasują one do najpopularniejszych przeglądarek i działają znakomicie, także oczywiście są bezpłatne.

Jeśli używacie jakiegoś dodatku blokowania reklam warto wypróbować opisane w tym temacie. Można poczuć różnicę – a jeśli dodatkowo się je ustawi ręcznie, to poczuje się przepaść między większością pozostałych. Każde z nich może być wykorzystane jako dodatkowy moduł systemowy, nie tylko do przeglądarki – jeszcze zwiększając bezpieczeństwo i szerokość działania.

Każdy z nich ochroni nas nie tylko przed reklamami ale także przed angażowaniem naszego systemu do kopania kryptowalut, wyłudzeń informacji a nawet wyskakującymi oknami z cookies.

Dodatek blokujący reklamy o nazwie AdBlocker Ultimate – to ładnie zrobione rozszerzenie o bardzo dużych możliwościach działania. Jak twierdzą jego twórcy, nie akceptują oni żadnych reklam i nie odpuszczają żadnych ich przejawów. Mając ten dodatek i oglądając filmy w sieci w dowolnym serwisie wytnie on z nich reklamy tak samo ze stron internetowych. W obsłudze AdBlocker Ultimate jest bardzo prosty i przejrzysty. Mimo, że nie jest napisany po Polsku to i tak wszystko jest w nim zrozumiałe.

Na ustawieniach domyślnych działa świetnie, jednakże można zwiększyć je w każdym module dodatkowo. Jego zaleta to duża lekkość oraz szybkość działania. Można w nim także zaznaczać obiekty do wykluczeń, dodatek może się także uczyć za sprawą naszych decyzji.

AdGuard – tak samo jak poprzednik ma możliwość opcjonalnej instalacji poza przeglądarką. Jest to prawdziwy kombajn, posiada jeszcze bardziej rozbudowane opcje i możliwości blokowania wszystkiego co może nas irytować, nie tylko reklam. Jest on odrobinę wolniejszy niż wymieniony wcześniej poprzednich ale za to ma jeszcze więcej ustawień.

Znajdziemy w nim spolszczenie większości opcji i także jest bardzo prosty do ustawienia. Względem poprzednika ma mniej ustawionych domyślnych opcji blokowania. Trzeba je włączać ręcznie w ustawieniach – samych opcji jest za to znacznie więcej. Także ma wersję instalacji systemowej poza przeglądarką.

Dodatki AdBlocker Ultimate i AdGuard to bez wątpienia jedne z najlepszych blokerów reklam. Każdy z nich pozwoli wyeliminować wszystkie reklamy nawet te strumieniowe. Także zabezpieczą przed malware i innymi szkodliwymi elementami. Blokują śledzenie, wykopywanie walut, chronią prywatność i zabezpieczają poruszanie się po sieci. Opcji i możliwości ustawień tych dodatków jest bardzo dużo (opcja w opcji).

Bez wątpienia wymienione dwa dodatki pozostawiają w tyle pozostałe oprogramowania blokujące niechciane treści reklamowe, oraz wiele innych możliwości jakie są irytujące w sieci. Warto je wypróbować jak najszybciej. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

4 komentarze

 1. SAUski

  Doskonały temat, nawet nie wiedziałem, że takie fajne programy są i można je dodać do przeglądarki. Faktycznie znacznie lepiej się sprawdzają niż te najbardziej znane i od lat popularne. Te funkcje wycinania ze strumienia reklam to jest coś genialnego.

 2. Timoteo

  Nawet nie wiedziałem, że mogą być takie blokery reklam o takich możliwościach. Widać nie tylko ja jestem tym zaskoczony bo z reguły się zna tylko te z topu a tutaj proszę. Od razu zainstalowałem sobie jednego i drugiego, zobaczę co bardziej mi przypadnie do gustu, na razie jestem zachwycony tymi dwoma tak samo, świetnie działają, niczego nie przepuszczają.

 3. OGnisty Mat

  Faktycznie to co polecacie jest genialne i najlepsze ze wszystkich jakie miałem. Pewnie te inne dodatki są bardziej znane bo były pierwsze a te nowości ich już dawno przerosły w możliwościach. Wziąłem dla siebie adguart i nawet nie sądziłem że jest tak dobry. Wszystko co mnie wkurzało nie tylko reklamy ale i inne denerwujące rzeczy zniknęły na stronach.

 4. Padawan

  Obydwa polecane są doskonałe. Już nie widzę na stronie żadnych denerwujących rzeczy dzięki temu. Fajnie że ktoś robi tak zaawansowane rzeczy i się nimi dzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.