Jaki wybrać Internet w Szczecinie

Szukam jakiegoś dobrego internetu w Szczecinie, chodzi mi o to co najbardziej się opłaca. Ofert jest bardzo wiele, tylko co faktycznie najlepiej wybrać. Chcę połączyć go do komputera, ale mieć także WiFi w domu by też działał mi na smartfonie.

Do czego mi internet, gównie do przeglądania stron internetowych oraz czasami zobaczenia jakiegoś filmu online, słuchania online muzyki itp. Ogólnie standardowe korzystanie bez gier w sieci z jakich nie korzystam.

Czy jest ktoś co może poradzić co warto wybrać?
….
Do wyboru nie ma jakieś przytłaczającej ilości tych sieci internetowych w tym szczecinie. Bo co masz do wyboru Vectra, multimedia, UPC, Espol oraz te moduły mobilne z telefonami czyli tego typu Orange, Play czy tego typu.

Ja mam UPC i jestem z niego zadowolony, szybkie stabile łącze ale to światłowód i musisz mieć kabel do domu. A w domu robisz przez router sobie WiFi strefę samemu. Jak masz sąsiada możesz się zgadać że on też coś płaci i macie razem przez wifi i koszta maleją.
……….
Tych mobilnych szajsów jak play, ornage, plus to nie polecam do domu. To może być do telefonu choć i tak się nie opłaca, ale w domu to szkoda kasy na ich małe transfery i tak skrajnie drogie. Ile tam masz max 100 GB miesięcznie za jakieś minimum 40 zł. To się wcale nie opłaca. Lepszy jest internet z kabla, bez limitów transferu.
………
Także obstaję za tym, że kabel bardziej się opłaca bo nie ma ograniczeń i sama szybkość jego jest zadowalająca. Jak nie grasz w gierki wystarczy Ci nawet 20 mega bitów Mb na sekundę. Czyli około 2 MB na sek. Więcej nie trzeba do filmów online nawet w jakości HD. A te prędkości 300 czy więcej Mb na sek to już przecież do niczego nikomu nie są potrzebne no chyba że na wiele sąsiadów
…………..
Ja mam Espol i jestem bardzo zadowolona, chyba jest to najtańsza sieć w mieście. U mnie działa bardzo dobrze i wszystko szybko się ładuje. Płace 29 zł miesięcznie za 15 megabitów. Wystarcza do wszystkiego o czym piszesz.

…….
Od siebie mogę powiedzieć tak – kablowy tani Espol (nie wiem jak w Szczecinie ale w Stargardzie chodzi bez najmniejszych awarii cały czas na górnej granicy prędkości). Szybki UPC – taniej i szybciej chyba się nie da o tak stabilnym łączu w tym mieście.

Co do mobilnego to tylko Otvarta – żadne tam play szajsy itp – ta otvarta ma lepszą ofertę bo jest to 300 GB – oferta i tak już się popsuła a nadal jest najlepsza. Dawniej było to 39,99 miesięcznie i w tym były już darmowe rozmowy i esmsy do wszystkich + ten internet.

Co nie zmienia faktu, że z mobilnych nadal jest najlepszy choć jest marnym pyłem przy dawnym Red Bull Mobile jaki był do rok temu wstecz za 50 zł na 3 miesiące a w tym rozmowy i semsy – jakiego już oczywiście nie ma, bo stale jakość usług się pogarsza i drożeją zamiast tanieć.

…….
Otvarta fajna jak widać, dzięki za polecenie, będę miał ją na uwadze przy zmianie operatora. W Szczecinie mam Netia ale mam zamiar zmienić także na UPC bo ma więcej w pakiecie. Niestety ceny miesięczne to minimum 50 zł przyłączu 150 Mb – faktycznie nie jest tyle do niczego potrzebne. Ale pomysł z tym, aby na kilka mieszkań mieć kabel i rozsyłać internet mi się podoba. Zawsze to mniejsze koszta na kilka użytkowników.

……..
Ja tak robię, pytam się sąsiadów czy chcą internet szybki. Tak to mówię że na przykład daje im hasło do WiFi za 10 zł miesięcznie i mogą sobie korzystać. Przy prędkości 150 mega to przecież nie ma opcji aby działało to wolno nawet na 10 urządzeń na raz nie przy typowym korzystaniu. W kilku sąsiadów tak się ma i faktycznie ma każdy net i płaci każdy za szybki net 10 zł a nie każdy po 50. Trzeba się dogadywać aby nie płacić takich kolosalnych stawek.
……..
Mam upc jak chyba większość ludzi w tym mieście. Jak widzę u siebie sieci wifi to prawie wszystko jest upc i tylko kilka innych. Espola ma sąsiadka i nie narzeka z tego co wiem, tańsze łącze i wolniejsze ale po co im szybsze do stron.

Także dziele koszta na dwa mieszkania i to bez problemu.
……….
Od siebie odradzam multimedię, startych klientów traktuje gorzej niż nowych. Jak zrywałem ostatnio u nich umowę to nękali mnie stale nowymi ofertami i nie chcieli mi dąć spokoju. Także liczne dodatkowe koszta o jakich nie mówią doliczają na przykład za router itp czego nie ma w innych sieciach. Multimedia omijajcie z daleka tych cwaniaków
………….

Też chciałem z sąsiadem wziąć internet na jeden kabel. Ale on nie chciał bo nie można, bo nie, bo nie wiadomo co. I teraz połaci samemu jakoś 69 zł miesięcznie z czego on tylko przegląda strony internetowe. Nie zawsze się tak uda. U mnie w wieżowcu jest około 15 sieci UPC – aż tyle osób płaci każdy tyle kasy jak by mogli mieć dwa łącza gdyby się dogadali i by każdemu stykało.

A ceny internetu faktycznie nie spadają, szybkość jego rośnie – nie wiadomo po co ale ceny od wielu wielu lat te same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *