Jaki wybrać komunikator internetowy na telefon i komputer

Rozmowy internetoweKomunikatory internetowe od wielu lat zdobywają coraz szersze zastosowania i możliwości. Z systemów komputerowych zaczęły przenosić się do smartfonów. Obecnie jest kilkaset różnych komunikatorów i każdy z nich może oferować inne możliwości działania.

Dawniej mogły powstawać agregaty – czyli programy uniwersalne które obsługiwały działanie kilku różnych innych komunikatorów w jednym. Dziś niestety jest to już niemożliwe i każdy jest osobną aplikacją a także systemem funkcjonowania.

Jaki wybrać najlepszy komunikator na smarfona oraz komputer – będzie to zawsze uzależniony wybór od potrzeb. W zależności od tego co będzie dla nas najważniejsze w danej aplikacji. Rodzaje potrzeb tego typu można podzielić na cztery podstawowe grupy: ilość użytkowników jaka z niego korzysta, bezpieczeństwo komunikacji oraz rozbudowane możliwości danego komunikatora a także jakość rozmów i obrazu.

Ze względu na ilość osób korzystających – czyli łatwość znalezienia na nim swoich znajomych można określić że będą to WhatsApp (szukujący znajomych po numerze telefonu) jako najpopularniejszy gdzie można wymieniać się zarówno tekstowo jak i głosowo oraz obrazem z dźwiękiem. Następnie messenger o podobnych opcjach – z czego obydwa należą do Facebook. Kolejnym wyborem może być Skype (gdzie znajomych trzeba wyszukiwać po kontaktach samodzielnie).

Ze względu na bezpieczeństwo – najlepiej i niezmiennie się klasyfikuje Signal, jest on najbardziej zabezpieczony a jego zaletą jest dodatkowo największa jakość obrazu oraz płynność dźwięku podczas korzystania. Tutaj pozostałe pozostają na dalszych pozycjach trudnych do ustalenia. My z reguły nie ufamy w żadną prywatność czegoś co należy do Facebooka. Na pewno Signal jest na 1 miejscu podium a następnie naszym zdaniem Skype i inne aplikacje na dalszej pozycji.

Najlepsze komunikatory ze względu na możliwości – to bez wątpienia Skype, Singal i WhatsApp – choć wiele innych także ma zbliżone opcje. Wiele komunikatorów ma własne rozwiązania i pomysły na funkcje – mogą być to wiadomości które automatycznie się kasują po odczytaniu lub po wybranym czasie, rozmowy w większych grupach osób czy zostawianie wiadomości wideo a nawet konferencje z osobami bez aplikacji. Także wbudowane ankiety czy dzwonienie na telefon lub automatyczna translacja tekstów.

Ze względu na możliwości sporo oferuje sam Skype. Wśród popularnych aplikacji jest jeszcze telegram czy inne typu viber. Ich jest dużo choć bez wątpienia dominują przede wszystkim WhatsApp, messenger, skype, signal i telegram.

Ze względu na jakość obrazu i dźwięku – najlepszym wyborem jest Signal a następnie Skype.

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i bardzo wysokiej jakości obrazu oraz rozmów wybierz Singal. Jeśli na ilości znajomych i to jest priorytet to WhatsApp lub messenger a jeśli na rozbudowanych możliwościach łączących wiele opcji to być może Skype.

Najpopularniejsze z nich mają także swoje wersje instalowane na komputer. Można zatem korzystać z nich na smartfonie z androidem jak i komputerze. Najlepiej zintegrowany z wszystkich na każdym urządzeniu jest Skype.

Niestety nie da się wybrać aplikacji, która będzie we wszystkim najlepsza. Dobrą opcją był by Signal – niestety nie jest dość popularny i trzeba by do niego wciągać znajomych podobnie do Skype. Natomiast rozwiązania pochodzące od Facebooka naszym zdaniem powinny być traktowane z bardzo dużą rezerwą co do prywatności i bezpieczeństwa. Ta obawa jest jak najbardziej zasadna na bazie doświadczeń z Facebookiem i ich działaniami i traktowaniem prywatności.

Wybór tak czy inaczej z reguły będzie ograniczał się do przede wszystkim 4 wymienionych komunikatorów internetowych w tym temacie. Warto zainstalować każdy i wypróbować jego możliwości oraz dopasowanie do własnych potrzeb. Zapraszamy do kolejnego tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

9 komentarzy

 1. Tatarksi@op.pl pisze:

  Mam u siebie skype ale faktycznie bym też chętnie przygarnął signal. Jednak co z tego skoro faktycznie tam jest jeszcze mało osób. Nie wiedzieć czemu wybierają często te facebookowe dziadostwa. Na pewno z integracją najlepiej radzi sobie ze wszystkich właśnie produkt microsoftu, działa na każdym urządzeniu i dobrze wymienia dane.

 2. Cieszko Aleksander pisze:

  Teraz też aplikacja domyślna na androida sms daje możliwość rozmowy przez internet ale tylko tekstowo. Kto wie może z czasem się to zmieni na dwubiegunową, że będą tam też wideo rozmowy i funkcje jak w innych programach. Fajnie by było, na pewno było by wygodnie. Na razie jest to bardzo ograniczone niestety.

 3. Sadurski pisze:

  Obecnie nie korzystam z żadnego bo nie mam znajomych na takich aplikacjach. Ale faktycznie, gdyby się pojawili to bym też miał jakiś program tego typu. Wiek trochę większy niż młodzieżowy to nie ma tak wielu z kręgu znajomych co by korzystali z czegoś więcej niż telefon czy sms lub mail.

 4. Ariel Konieczny pisze:

  Świetny temat, bardzo wiele mi rozjaśnił, szukałem właśnie dla siebie jakiegoś programu do komunikacji przez internet. Jest tego taka masa i nie wiedziałem na co zwracać uwagę a tym bardziej co wybrać. Spróbuję te polecane z listy i zostanę przy tym co ma najwięcej przydatnych dla mnie funkcji.

 5. Marcin Kryska (yolantarutowicz) pisze:

  Polecam wszystkim. Wykop.

 6. Filim Wyżbicki pisze:

  Najlepszy z najlepszych to bez wątpienia Signal na tą chwilę. Jakość wideo powala względem pozostałych i tak samo prędkość rozmów nie ma opóźnień. Jestem bardzo z niej zadowolony. Może z czasem sieci telefoniczne będą oferowały więcej internetu przez co wideo rozmowy nie będą tak szarpały transferów o ograniczonej ilości danych w pakiecie.

 7. Freelancer pisze:

  Facebook, Twitter, Instagram, Messenger, WhatsApp, Skype, Signal, Snapchat, TikTok itp. to jedno wielkie g*wno i totalny syf dla naiwnych d3bili!
  Komunikator GG jest bezcenny, najlepszy i najbezpieczniejszy. Polecam! 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: