Jaki wybrać materac do pływania na wodzie

Pływanie na materacuWybranie dobrego materaca nad wodę, czyli takiego na którym będzie można zarówno poleżeć jak i popływać jest ważnym wyborem. Do kupienia mamy bardzo wiele różnego rodzajów materacy i wszystkie można podzielić na dwie grupy.

Pierwszą grupą są te przeznaczone tylko i wyłącznie do pływania – często przezroczyste, oraz te na których można zarówno spać w namiocie i pływać w wodzie.

Materace do pływania – zacznijmy od tego że ten mający służyć tylko do pływania może być wykonany z gumy lub tworzywa. Zazwyczaj są to materace przezroczyste, przez które widać wodę. Materace tego typu są znacznie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym przebicie oraz działanie promieni słonecznych.

Także materace do pływania teoretycznie są przeznaczone tylko na wody słodkie, należy wykluczyć słoną wodę, bo ona bardzo szybko niszczy strukturę materaca, przez co staje się on osłabiony i nieszczelny.

Materac do pływania powinien być wykonany z mocnego tworzywa a nie czegoś przypominającego cienką ceratę. Co więcej najbardziej żywotną formą są te, które można używać także do spania. Wykonane z weluru i tradycyjne do namiotów znakomicie sobie radzą na wodze. Materace te zazwyczaj mają wyściółkę z materiału która dłużej schnie ale za to cała konstrukcje jest znacznie bardziej wytrzymała.

Przy wyborze materaców do pływania warto także zwracać uwagę na to czy znajduje się na nich poduszka pod głowę w profilu. Jest to ważny element dla wygody podczas używania zarówno w czasie snu jak i pływania na nim, także opalania się na nim na wodzie.

Materac powinien mieć co najmniej dwie osobne i niezależne komory powietrzne oraz zawory których końcówki są przymocowane do konstrukcji materaca, to zasada praktyczna aby nie trzeba było ich szukać.

Bardzo istotne jest to aby nie był on za gruby, aby łatwo dało się na niego wdrapać wprost z wody. Przydane są na jego bokach zaczepy pomagające w wdrapaniu się lub linka pomocnicza. Warto pamięć aby miał on mocne zawory powietrzne oraz warto podkreślić gruby materiał poszycia.

Sam materac powinien być wytrzymały, co warto sprawdzić jakie obciążenia wagi jest w stanie wytrzymać. Co więcej warto zapoznać się czy materiał z jakiego jest zrobiony materac do pływania jest odporny na promieniowanie słoneczne – jest to istotne aby posłużył nam długi czas. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: