Jaki wybrać materac masujący wibracyjny – najlepszy masaż

Aparaty masująceMaty i materace masujące za pomocą wibracji to jeden z typów rozwiązań technicznych masażerów. Z reguły urządzenia te mają dość duże pokrycie powierzchni ciała. Wpływa na to ich szerokość oraz długość – prawie zawsze jest to największe pokrycie względem wszelkiego rodzaju typów domowych aparatów masujących.

Jest to bez wapienia jeden z najpopularniejszych typów urządzeń o takim przeznaczeniu – ogólnym i nie polegającym na kulach shiatsu a na samych silnikach wibracyjnych.

Materace masujące to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chce się pobudzić mięśnie, krążenie krwi i ogólnie rozruszać organizm. Dają one bardzo duże odczucie relaksu i odprężenia a zarazem formę pobudzenia mięśniowego. Bardzo ważną informacją jest fakt, że nie mogą być wykorzystywane przez osoby mające duże problemy z dyskami kręgosłupa, osoby z silnymi stanami zapalnymi w tym reumatyzmem (rodzaj stanu zapalnego) jak i po przebytych zabiegach operacyjnych. Dla pozostałych osób będzie to świetne urządzenie o wielu zastosowaniach dających pozytywne efekty.

Jaki masażer wybrać – jak określiliśmy chodzi tylko o aparaty masujące w sposób wibracyjny. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na ilość posiadanych przez nią silników – im będzie ona większa tym będzie lepiej a tym samym efekty będą bardziej zintensyfikowane.

Każdy silnik to punkt o działaniu kulistym promienia wibracji – dlatego większa liczba to większe możliwości oddziaływania. Powinno być ich co najmniej 10 na urządzenie mające pracować na niemal całej powierzchni sylwetki. Silniki natomiast nie powinny znajdować się na wysokości głowy a dopiero braków, a następnie pleców, lędźwi, ud i łydek. Im więcej stref ona pokrywa tym lepiej.

Im więcej jest dedykowanych stref masażu tym lepiej. To oznacza także większe rozmiary maty i ilości silników. Ma to istotne znacznie, aby oddziaływała na możliwie jak największą połać ciała.

Kolejna sprawa jaka jest bardzo istotna to ilość programów działania – są to zaprogramowane typy pracy silników. Co ciekawe mimo, że są one wibracyjne to odczucia z ich pracy mogą być zupełnie odmienne za każdym razem w zależności od wybranego programu pracy. To nigdy nie jest podobne to wibracji samych w sobie – odczucia mogą być takie jak walcowanie wałkiem, trzepanie, unoszenie, klepanie, okładanie, smarowanie, ubijanie itp. Minimalna ilość programów to 5 – ale im więcej ich tym lepiej.

Czasami nie chcemy korzystać z programu, który działa na całości urządzenia a włączyć działanie masażu na tylko wybraną partię ciała – powinna być taka możliwość uruchomienia tylko wybranej strefy z pilota.

Siła mocy pracy urządzenia – najlepsze są rozwiązania w co najmniej 3 stopniowej skali intensywności. Chodzi o siłę jaką się odczuwa, a więc i moc pracy materaca.

Urządzenia tego typu mogą mieć możliwości grzania i chłodzenia miejscowego. Z reguły jest to strefa w okolicy lędźwi (pasa i odcinka krzyżowego). Są to bardzo fajne funkcje i warto aby była w nie wyposażona. Nie są one niezbędne ale to bardzo miły dodatek, który czasami się przydaje.

Długość kabli – ma kolosalne znaczenie, aby można było apart do masażu wygodnie podłączyć do gniazdka i bez konieczności stosowania dodatkowych przejściówek i przedłużaczy. Niestety z reguły nie ma informacji o długości przewodów na opakowaniu urządzenia.

Pilot sterujący powinien być zawsze dobrze oznaczony – co obecnie jest uruchomione, z jaką siłą i na jakim programie oraz czy są włączane strefy grzania lub chłodzenia.

Masażery tego typu mają wbudowany timer – prawie we wszystkich wypadkach wyłączają się samoczynnie po około 15 minutach używania. Jeśli go nie posiada warto wybrać taką która jest w niego wyposażona.

Wielkość maty masującej – to bardzo istotne. Im jest ona większa tym większe pokrycie ciała i zdolność pracy na większej powierzchni. Raczej warto wybierać te, które są na większą część sylwetki niż tylko na plecy i siedzenie. Można się przesuwać i podkładać ją pod wybrane partie ciała, ale po co – jeśli można mieć pokrycie wszystkiego za jednym razem. Jeśli będzie wykorzystywana na leżąco warto aby była jak największa. Jeśli tylko na siedząco – może mieć i jest to wskazane wymiary siedziska (czyli będzie krótsza i węższa).

A więc co wybrać – to co będzie miało najwięcej możliwości oraz spełniało nasze indywidualne wymagania. Jednak z doświadczenia aby nie były one o mniejszych parametrach niż wspomniane w artykule. Te elementy mają znaczenie podczas korzystania z masażerów tego typu.

Warto także zapoznać się z tematem – jak korzystać z materacy masujących, gdyż opiera się to na kilku bardzo ważnych zasadach. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

5 komentarzy

 1. Leon Barakiewicz pisze:

  Trzeba podkreślić, że dobra mata nie musi być droga ale musi być dobrze zrobiona. Prawie połowa jest byle jaka i nie daję takich doznań jak te działające prawidłowo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spróbowanie ich w sklepach. Swoją kupiłem przez internet i okazała się bardzo dobra a kosztowała wcale niewiele. Tylko znajomi mają też z sieci innego typu i ich jest o połowę słabsza i ma mniej możliwości a dali bardzo zbliżone pieniądze. Dobrze że napisaliście taki artykuł, na to faktycznie trzeba zwracać uwagę.

  1. anna pisze:

   A moze Pan napisać jaką Pan kupił- dokładny symbol – i za ile i co maja znajomi. Dziekuje.

   1. Proszę zobaczyć na naszej stronie, testujemy dwie najlepsze maty masujące jakie są do kupienia. Medivon i Malatec – z czego osobiście uważam Medivon za lepszą od Malateca mimo że jest trochę słabsza.

 2. Sabina Barska pisze:

  Ja mam i tą z kulami na plecy i kark i taki wibracyjny aparat także. Mogę potwierdzić, że to są zupełnie różne urządzenia i nie da się ich porównać. Na pilocie aby był licznik czasu to bardzo trudne z racji że większość go nie ma a są tylko przyciski i kontrolki. Z wszystkim co Państwo napisaliście się w 100% zgadzam, sama prawda to są ważne elementy co wymieniacie a wiem to z wielu lat doświadczenia i korzystania z tych urządzeń.

 3. Karol Kodkiewcz pisze:

  Kupiłem sobie materac masujący wibracjami i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze się sprawdza do zresetowania zmęczonych mięśni po dniu pracy. Po pracy przychodzę z mocno napiętym karkiem i pozostałymi częściami bo praca w wymuszonej pozycji. Super mnie to rozluźnia i pomaga się zrelaksować. Polecam wszystkim bo to faktycznie coś daje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: