Jaki wybrać najlepszy hosting i serwer na stronę internetową

Dobry hostingWybór dobrego serwera na własną stronę internetową jest bardzo złożonym procesem,  zawsze wymaga sporej znajomość parametrów hostingów.

To jaki host wybierzemy powinno być nie tylko wiedzą na temat jego parametrów ale także doborem jego cech do naszych potrzeb.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów hostingów i serwerów wirtualnych – ich oferty są różna, ale jest kilka firm wartych polecenia.

Jaki wybrać serwer i hosting – na początek informacja że serwer wirtualny oraz hosting to jedno i to samo kryjące się tylko pod dwoma nazwami. Serwer można na silę rozdzielić od hostingu w tylko jednym punkcie a mianowicie, że hostingi to także miejsca na grafiki i pliki a serwery zawsze na nasze strony internetowe.

Wybór dobrego serwera nie jest bardzo trudną sprawą, sugerujemy się w nim parametrami oraz elementami absolutnie wymaganymi, a także ceną oraz pojemnością wraz z transferem. To jaki serwer wybierzemy będzie więc zależne tylko od naszych potrzeb i wielkości naszej strony, jaką mamy zamiar prowadzić.

Rzeczy niezależne od naszej strony czyli absolutnie konieczne na naszym hostingu to dostęp do FTP, SQL, php myadmin, php nowsze o 5.0, obsługa plików .htaccess, dynamiczne rozdzielane pojemności.

Elementy jakie nas powinny przyciągnąć to backup co dzień bez kosztów naszego transferu oraz: dowolna ilość domen darmowych do konta (nie subdomen), konta email, CGI, dowolna ilość baz danych, katalogi na hasło, kontrola zajęcia konta i transferu, statystyki i logi serwera, pomoc suportu, no hotlink.

Oczywiście jest jeszcze bardzo dużo wiele dodatkowych cech hostingów. Do prowadzenia średniej strony wystarczy nam pojemność 2 GB oraz transfer miesięczny 20 GB. Osobiście mogę polecić dwie firmy hostingowe, na początek Linuxpl – jest to bardzo stabilna firma i jedna z najbardziej zaawansowanych oraz dogodnych dla klienta w Polsce.

Druga firma to Netmark jest to drugi po Linuxpl najbardziej opłacalny hosting w PL. Oczywiście trzeba się rozejrzeć w Internecie i porównać oferty innych firm hostingowych aby mieć co do tego odpowiednie relacje i świadomość co wybieramy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.