Jaki wybrać najlepszy kask rowerowy

Najlepszy kask rowerowyWybranie dobrego kasku na rower jest bardzo ważne. To dzięki niemu zwiększa się bezpieczeństwo jazdy i ochrona najważniejszej części ciała jaką jest głowa.

Wybranie dobrego kasku może sprawić wiele kłopotów – jest ich duża różnorodność i nie wszystkie są warte polecenia. Dobry kask rowerowy musi być wykonany w sposób przemyślany i dający bezpieczeństwo kierującemu rowerem.

Jaki kas rowerowy wybrać – trzeba je podzielić na grupy. Mianowicie do sportów wyczynowych takich jak skoki na rowerach czy zjazdy z przeszkodami stosuje się zupełnie inne ochraniacze niż cykliści jadący normalne w trasy rowerowe.

Dla osób uprawiających sporty wyczynowe potrzebne są bardzo mocne kaski, często wykonane z obudowy metalowej, takiej jak aluminium z ochraniaczem podbródka oraz czoła. Są to kaski wzmacniane o dużej zabudowie głowy.

Dla pozostałych osób czy zdecydowanej większości kask rowerowy powinien być wykonany z tworzywa, może być to utwardzany styropian lub tworzywo sztuczne, pianka lub twarda gąbka. Powinien posiadać w sobie otwory wentylacyjne, najlepiej jak są one umiejscowione z każdej strony głowy – optymalnie aby posiadał o 9 do 15.

W otworach wentylacyjnych wszystkich lub na przedzie powinna być zamocowana drobna siatka przeciw owadom aby one nie wpadały pod kask podczas jazdy.

Kask od środka powinien być wyścielany miękkim wykończeniem, najlepiej pianką lub sylikonem. Musi być on dobrze dopasowany do głowy, można wybierać także te regulowane. Pasek mocujący pod brodę powinien być szerszy niż zwykła cienka tasiemka – zapewni tą większą wygodę podczas korzystania.

Zapięcie paska może być na zatrzask lub rzep. Dobrze jeśli kask posiada w sobie przedni daszek, zapewnia to osłonę oczu podczas słońca oraz lepsze widzenie podczas jazdy w deszczu.

Kask powinien być wykonany w taki sposób aby trzymał się stabilnie na głowie i dobrze ją chronił przed wszelkiego typu urazami.

Zewnętrzne poszycie kasków tradycyjnych może być wykonane z tworzywa sztucznego. Każdy powinien spełniać normy bezpieczeństwa i mieć na to certyfikaty oraz atesty – inaczej może się okazać że jest to bardzo słaba konstrukcja, nie zapewniająca bezpieczeństwa rowerzyście podczas upadku.

Kaski rowerowe są w różnych przedziałach cenowych, warto sprawdzić różne modele aby stwierdzić jaki będzie najlepiej dopasowany do własnych potrzeb oraz profilu głowy. Dobry kask to lepsze bezpieczeństwo. Zapraszamy do przeczytania kolejnych teamów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *