Jaki wybrać najlepszy menadżer plików

Najlepszy manager plikówWybranie dobrego menadżera plików może sprawić wiele problemów. Jest cała gama tego typu produktów na komputer jak i inne urządzenia przenośne.

Na początku warto skupić się na określeniu własnych potrzeb. Czy tego typu program ma służyć jako ułatwienie nawigacji na urządzeniu względem posiadanych plików oraz ich obsługi czy ma służyć do czegoś więcej.

Najbardziej typowym menażerem na plikach jest TC. Jednakże warto skupić się szczególnie na programach tego typu jakie są bezpłatne. Istnieje cała masa świetnie rozwiązanych i działających aplikacji ułatwiających zarządzanie plikami i nawigację systemową. Przykładem dwóch takich programów na komputer jest Double Commander oraz Unreal Commander.

Szczególnie warto zainteresować się Double Commanderem gdyż ma on bardzo szeroką gamę dostosowań do własnych potrzeb. Nie są to programy tak bardzo rozbudowane jak legendarny już TC, ale i tak są całkowicie wystarczające dla standardowego użytkownika.

W tego typu programach zawsze warto zwracać uwagę na możliwości dostosowania okna do własnych preferencji wyglądu, możliwości wybrania typu prezencji danych oraz przestrzeni dyskowej. Ich kluczowym zadaniem jest szybkie, łatwe i proste nawigowanie na systemie oraz jego plikach – więc programy tego typu muszą być dość mocno elastyczne.

Zdecydowanie wersje bezpłatne nie ustępują konkurencji licencyjnej w tego typie produktach – tym bardziej warto wypróbować kilka pozycji tego typu oprogramowania, aby wybrać najlepszą dla siebie. Co więcej – jeśli nie miało się z nimi wcześniej do czynienia to warto je sprawdzić – one zdecydowanie ułatwiają życie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

6 komentarzy

 1. Xinic pisze:

  W zasadzie co do programów managerów plików to nie ma najlepszego bo różne osoby mogą potrzebować różnych rozwiązań. Double jest super prosty i wystarczy znacznej większości osób, ale potem inni chcą mieć dodatki jakieś o innych działaniach to wtedy jest unreal na drugim miejscu. Temat dobrze napisany, rzeczowo i faktycznie warto przejrzeć te wersje bezpłatne.

 2. Unimax pisze:

  Testowałem już wiele programów tego typu i zostałem z unrealem z tego powodu, że się do niego przyzwyczaiłem. Na pewno są lepsze i bardziej przejrzyste ale siła przyzwyczajenia też robi swoje. Wiele dobrego słyszałem jednak o tym co polecacie, ale mi i tak nie potrzeba nic więcej niż to co mam obecnie. Jak się zepsuje to się przesiądę na ten polecany bo lubię także prostotę.

 3. Filipek pisze:

  Moim zdaniem Double commander też jest najlepszy. Miałem tego unreala, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Double jest prosty ale ma wszystko co potrzeba wbudowane w siebie. Przydał by się taki temat też o programach do czytania tekstów.

 4. Kamil Dworczyk pisze:

  Jak wygląda na tą chwilę takie zestawienie. Co obecnie jest warte polecenia. Myślę, że warto było by odświeżyć taki temat i zaktualizować. Jeśli coś się zmieniło. Samemu korzystam z poleconego. Ale chętnie poznam informacje, jeśli pojawiło się coś jeszcze lepszego.

  1. Tomasz Hetman pisze:

   W mojej ocenie nadal się nic nie zmieniło. Pojawiło się wiele nowych programów tego typu. Na przykład FreeCommander, muCommander. A także Multi Commanderktóry w razie czego można poważnie wziąć pod uwagę. Jest dość rozbudowany i całkiem przyjemny. Można też dla bardziej rozbudowanych potrzeb poglądu na katalogi spróbować Q-Dir. Czyli do podglądu na aż 4 oknach jednocześnie (a nie tylko dwóch).

   Jednakże w mojej ocenie nadal najlepszą opcją jest Double Commander lub Unreal. Mają chyba najbardziej rozbudowane możliwości, ale zapakowane w przyjemny i elastyczny tryb wizualny. Samemu nadal korzystam z tego pierwszego. Oczywiście wymieniłem tylko te całkowicie bezpłatne.

   Warto jednak próbować nowe rozwiązania. O ile są ku temu jakieś dodatkowe potrzeby. Takie, których nie spełnia ten obecnie stosowany. W mojej oceny, nadal całość pozostaje bez zmian – w tym co jest najlepsze.

   1. Kamil Dworczyk pisze:

    Dobrze wiedzieć, to pozostanę przy obecnym. W sumie trudno wymyślić coś bardziej praktycznego. On ma już niemal wszystko co przydatne. Choć na pewno można by, jeszcze coś jeszcze poprawić. Choć samemu nie wiem dokładnie co więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: