Jaki wybrać najlepszy stojak na rower

Stojak rowerowyWybranie dobrego stojaka na rower jest bardzo ważne. Wiele sklepów oraz innych podmiotów wybiera takie w których rower może się uszkodzić lub nie stoi stabilnie czy bezpiecznie.

Stojaki rowerowe są bardzo różne – warto jednak wybierać zawsze te, które są najlepsza a nie tylko tak zwanym pół środkiem – dlatego że cena najlepszych nie jest znacznie większa od takich, które są bardzo mało praktyczne.

Jaki stojak na rower wybrać – przede wszystkim należy zwracać uwagę na sposób wykonania. Każdy stojak do do roweru powinien być wykonany z metalu, który nie będzie rdzewiał i śniedział. Jego rurki powinny być na tyle stabilne aby nie dały się przeciąć czy szybko przepiłować.

Najlepsze stojaki rowerowe nie zawsze blokują przedniego koła a mają w sobie stelaż do zapinania roweru za ramę a nie tylko koło.

Rower jeśli jest zapinany tylko za koło to łatwo jest zabrać z niego całą resztę. Także stojaki na przednie koła roweru mają inne problemy, często są one źle dopasowane do rozmiarów kół oraz ich szerokości.

Żerdzie trzymające rower są zbyt ciasne lub luźne, przez co rower się przewraca i odrapuje z farby na przednich widełkach. Także może to prowadzić do uszkodzenia obręczy koła lub jego szprych.

Najlepsze stojaki na rower są konstrukcjami zapewniającymi stabilne stanie roweru z przypięciem go za ramę. Powinny mieć one różne mocowania, aby każdy rowerzysta był wstanie dobrać stojak do własnego rodzaju roweru. Bardzo miłe jest gdy stojak na rower jest zadaszony, w razie deszczów aby rowery nie mokły a tym samym ich siodełka oraz kierownice były zawsze suche i gotowe do jazdy.

Minimalna ilość uchwytów na rowery powinna wynosić około 6 sztuk. Ale im więcej potencjalnych osób z nich korzysta tym powinno być więcej takich stanowisk. Warto dodać że z roku na rok rowerzystów przybywa, dlatego nie powinno nigdzie zabraknąć miejsca na rowery.

Wiele cyklistów zwraca uwagę na to, czy jest się gdzie zatrzymać z rowerem zanim skorzysta z danego punktu – tutaj wiele punktów handlowo – usługowych traci na fakcie, jeśli nie posiadają stojaków na rower.

Pamiętać należy że stojak na rower ma być dla wygody rowerzysty i bezpiecznego pozostawienia roweru a nie tylko postawieniem czegoś mało praktycznego. Rowerzystów przybywa i trzeba się liczyć z ich siłą. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: