Jaki wybrać najlepszy worek treningowy – bokserski

Worek treningowyWybranie dobrego worka treningowego nie jest trudne. Trzeba w nich zawsze zwracać uwagę na kilka czynników, które tworzą całą jego konstrukcję.

Jest cała masa różnego rodzaju worków bokserskich do kupienia – niestety ich większa część nie spełnia minimalnych wymagań jakie powinny mieć miejsce w konstrukcjach wykonania tego typu.

Jaki worek treningowy – bokserski wybrać – zacznijmy od tego że, dobre worki muszą mieć bardzo dobre taśmy trzymające go w uchwytach. Taśmy te muszą być nie tylko bardzo silne ale i wykonane w odpowiedni sposób. Powinny być one długie oraz szerokie a także grube.

Ich mocowanie do worka powinno być przypinane do opasania całego jego obwodu – czyli aby waga rozkładała się na pasach równomiernie z całego worka treningowego.

Po za tym mocowanie łańcuchów na pasach także ma kolosalne znaczenie dla długości sprawnego działania urządzenia. Mocowania te powinny być na linii prostej względem pasów – czyli stosowanie kółek jako zaczepów jest bardzo złym rozwiązaniem – gdyż powstają naprężenia tylko na końcówkach pasa a nie równomiernie na jego całej długości.

Najlepszym rozwiązaniem są trójkąty lub prostokąty czy kwadraty lub inne kształty w których mocowanie na taśmę jest proste od strony uchwytu tej taśmy a nigdy łuki koła.

Materiał z jakiego jest wykonany worek bokserski także ma kolosalne znaczenie. Powinien być z materiału przypominającego skórę, ze skóry lub plawilu. Gramatura nie powinna być mniejsza niż 600 z czego im jest ona większa i grubsza tym lepiej dla wytrzymałości.

Kolejnym ważnym elementem jest zamknięcie od góry wypełnienia. Mogą być to zarówno ekspresy jak i sznurowadła – zdecydowania lepsze są sznurowane worki bokserskie. Ekspres może się z czasem rozrywać od naprężeń. Sznurowadła są więc znacznie lepsze – ważne także aby była zakładka zasłaniająca zawartość wypełnienia przed wypadnięciem.

Dobrze jeśli worek bokserski posiada mocowanie od spodu – ułatwia to zamocowanie gumowego łącznika, aby worek mniej uciekał podczas ćwiczeń. Rozmiary worka bokserskiego oraz jego kolor nie mają większego znaczenia.

Jednakże większe mają szerszy zakres zastosowań, a sama ich masa bardziej utrzymuje je w linii niż w przypadku mniejszych wagowo po wypełnieniu. Powinien być on wykonany w taki sposób aby podczas treningu dłonie nie były kaleczone przez zły materiał. Warto wybierać te zawieszane na grubszych łańcuchach.

Aby dodatkowo obciążyć worek można stosować do niego torpedę. Jednakże także nie jest to wymagane i tylko stanowi dodatek z reguły nie stosowany w poważnych workach treningowych, które bez niego i tak są bardzo ciężkie. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.