Jaki wybrać namiot plażowy

Namiot na plażęNamioty plażowe są bardzo popularną formą, stosowaną w wypoczynku nad morzem czy jeziorami. Do namiotu plażowego jest konieczna plaża ze względu na jego przeznaczenie i charakter.

Namioty te stosuje się wyłącznie jako osłonę przed wiatrem, słońcem i miejsce o odrobinie prywatności. Namioty plażowe warto wybierać o konkretnych założeniach technicznych aby były odpowiednie dla nas samych.

Jaki namiot plażowy wybrać – namiotów plażowych jest kilka rodzajów. Niemniej jednak łatwo będzie wybrać taki który będzie sprawdzał się najlepiej. Namioty plażowe są rozkładane jak każdy inny namiot. Doby namiot plażowy musi spełniać kilka prostych założeń.

Na początek powinien być składany z pałąków o dużej giętkości jako stelaż całego namiotu, nadający kształtu. Stelaż taki ma większość namiotów tego typu więc w tym punkcie nie powinno być problemów.

Kolejna sprawa to materiał namiotu, powinien być on nie prześwitujący lub o niskiej przepuszczalności światła. Dobrze akurat w tej dziedzinie sprawdzają się sztuczne materiały. Chodzi o to aby taki materiał także nie przepuszczał deszczu. Taki namiot plażowy czasami może posłużyć jako schronienie przed deszczem i jest to ważny aspekt.

Następnie mocowania. Namioty plażowe dobrej jakości mają dodatkowe mocowania do ziemi. Są to śledzie wbijane w piasek. Jest to czasami przydatne w przypadku opuszczenia przez nas namiotu plażowego gdy zerwie się silniejszy wiatr – wtedy nasz namiot nie odleci turlając się po plaży.

Namioty plażowe powinny i zresztą zazwyczaj są w kształcie igła. Jest to najbardziej funkcjonalny kształt takiego namiotu. Dobrze gdy nasz namiot ma możliwość zakładania osłony na wejście i jeszcze lepiej gdy ma zamek lub chociaż moskitierę. Czasami można w takim namiocie przeżyć miłe chwile na plaży wieczorem.

Chodzi o zasłonięcie się w nim przed wzrokiem innych osób oraz przed owadami. I w zasadzie to już najważniejsze cechy dobrego namiotu plażowego. Namioty plażowe warto kupić w internecie – cenny nich są bardzo konkurencyjne i jest ich duży wybór. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Irenka

    No właśnie on chronić ma przed słońcem i ewentualnie bocznym podmuchem wiatru. Jak jest duży to nawet może chronić przed deszczem. Rzeczy jakie ma się w nim są bezpieczniejsze bu trudniej je pochwycić przechodząc złodziejowi. Parawany lepsze bo boczna duża osłona a to znowu co innego. I jak tu wybrać coś dla siebie na słoneczne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.