Jaki wybrać parawan plażowy

Parawan na latoGdy korzysta się z plaży bardzo przydatne jest posiadanie parawanu plażowego. Parawan plażowy ma bardzo wiele dobrych zastosowań. Jest to bardzo popularna forma stosowana na plażach już od wielu lat, powód tego jest prosty – jest to po prostu rozwiązanie praktyczne.

Jaki wybrać parawan plażowy – tutaj skupimy się na wyborze dobrego parawanu na plażę. Parawanów w sklepach jest wiele rodzajów, jedne są lepsze inne gorsze – warto zainwestować pieniądze w coś dobrego. Dzięki temu artykułowi wybierzemy dobrze, bez narażania się na większe koszty.

Każdy parawan plażowy spełnia takie funkcje jak ochronna przed wiatrem. Czasami wiatr jest zimny lub po prostu nieprzyjemny i warto zbudować osłonę z parawanu od wiatru. Także parawan chroni nas przed podmuchami piasku który unosi się na plaży.

Dodatkowe funkcje parawanów to oczywiście drobna osłona przed słońcem tuż przy ściance – nie dotyczy to godzin południowych gdyż słońce jest wtedy zbyt wysoko. Ostatnia i chyba jedna z najważniejszych zalet parawanów plażowych to wydzielenie tylko dla siebie kawałka plaży i nadania odrobiny prywatności.

Prawie każdy parawan składa się z żerdzi które wbija się w plaże. Zazwyczaj są to drewniane kijki mocujące. Kijki te mają na luźnych przelotkach zamontowany materiał czyli osłonę. Dobry parawan powinien być długi. Parawan plażowy po rozłożeniu powinien obejmować co najmniej 2/3 obwodu dwu osobowego koca plażowego.

Liczy się to zazwyczaj na takich zasadach. W przybliżeniu będzie to około 5 metrów długości.

Kolejna sprawa to wysokość parawanu plażowego – najlepiej gdy ma on około 60 – 70 cm – liczy się tutaj sama szerokość materiału a nie długość żerdzi wbijanych w piasek. Kolory nie grają aż tak istotnej roli – jednakże zaleca się stosowanie jasnych obijających promienie słoneczne.

Kijki parawanu nie powinny być węższe niż 2 cm szerokości a same ich szpice wbijane w piach krótsze niż 20 cm. Parawan powinien mieć na końcówkach paski mocujące ułatwiające jego zwijanie i zawiązanie. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Canada pisze:

    Normalnie miały one chronić od wiatru. W Polsce stały się jednak płotami do tworzenia zagród. Polacy na plaży muszą tworzyć zagrody, aby czuć się jak w domu – czyli często jak w chlewie. Bo zagradzają takie połacie jak zagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *