Jaki wybrać pojemnik na ciasto

Przechowywanie ciastaWybranie dobrego pudełka lub pojemnika na ciasto nie powinno być dużym problemem. Można podzielić te urządzenia na dwie grupy.

Mianowicie chodzi tutaj o pudełka wielokrotnego użytku wykonane z innych materiałów niż tektura oraz te często stosowane na weselach i innych imprezach wykonane z papieru z reguły do jednorazowego użycia.

Różnica po za samą trwałością tych produktów polega także na sposobie ich wykonanie. Pojemniki domowe do przenoszenia ciasta mają standardowe wieka jak i uchwyty wykonane z trwalszych materiałów w tym szczególnie z tworzywa sztucznego lub pleksiglasu.

Zazwyczaj są to pokrywy przezroczyste aby dobrze było widać co znajduje się w środku. Mają zatrzaski zamykające i są znacznie bardziej szczelne niż te jednorazowego użycia, co ma dość duże znaczenia podczas przewożenia ciasta – pojemniki stałe są zdecydowanie najlepsze.

Pudełka i pojemniki na ciasto stosowane jednorazowo przykładowo podczas różnych uroczystości i imprez są wykonane z nietrwałych materiałów, w szczególności z utwardzonego papieru, są mało szczelne i mają ograniczone gabaryty. Ich ogromną zaletą jest za to fakt, że są znacznie tańsze oraz mogą być w różnych zdobieniach, także z wybieranym na zamówienie z opisem i grafikami.

Przy wyborze pojemników i opakowań na ciasto koniecznie trzeba zwracać uwagę na sposób wykonania uchwytu do przenoszenia – aby był on stabilny oraz na wykonanie dna i jego podwieszenie – aby się nie zarywało. Jest to bardzo ważna cecha wspólna obu typów. W przypadku jednorazowych środek powinien być wykonany z gładkiego papieru lub tekturki – a nie z szarych powierzchni.

Chodzi o to, że w przypadku wchłaniania wilgoci tekturka bez zabezpieczenia laminowaniem może się rozpaść pod wpływem ciężaru.

W przypadku opakowań jednorazowych znacznie taniej wychodzą wykonane z tworzywa sztucznego – przezroczyste plastykowe paczki. Lepiej przed ich zapotrzebowaniem wybrać te z tworzywa duże paczki niże bardzo ozdobne tekturowe – jest to duża oszczędność pieniędzy a i tak są wykorzystywane na jeden raz. T

e wykonane z tworzywa opakowania jednorazowe można dobrać do własnych potrzeb pod względem pojemności co jest dodatkową zaletą.

Same w przechowywaniu także zajmują mało miejsca gdyż poszczególne kubełki są włożone jeden w drugi. Warto się dobrze zastanowić przed wyborem opakowań na ciasto – co będzie najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *