Jaki wybrać pokrowiec na rakietkę do tenisa stołowego

Etui na rakietkęPokrowce na rakietki do tenisa stołowego są bardzo przydatne do przenoszenia sprzętu jak i jego ochrony przed mimowolnymi uszkodzeniami podczas transportu.

Wszelkie typy pokrowców i etui na rakietki powinny być tak skonstruowane, aby okładziny były zabezpieczone przed tarciem jak i całość rakietki przed uderzeniami czy zmianami temperatury oraz wilgotnością.

Jest wiele rodzajów pokrowców i etui na rakietki o zupełnie innych rozwiązaniach, jakie wykorzystano do ich produkcji. Najbardziej typowymi są te o kształcie rakietki owalne w jakich cała rakietka jest umiejscowiona na sztywno. Pokrowce te mają w sobie pianki zmiękczające oraz zazwyczaj kieszeń na dodatkowe piłki (z reguły 3 sztuki). Zapinane są na zamek.

Ten typ pokrowca jest zdecydowanie najbardziej opłacany pod względem cena a jakość. Podobne do tego rodzaju są także pokrowce jakie chronią tylko blat rakietki a nie osłaniają rączki deski. Są to zdecydowanie mniej godne polecenia produkty z dwóch powodów – brak osłony całego zestawu jak i blat rakietki może się przesuwać w pokrowcu oraz przez to następować tarcie okładziny o materiał. Także do pokrowca dostają się pyły, kurze i łatwo o wilgoć.

Innym popularnym typem jest duże etui na dwie lub jedną rakietkę w kształcie prostokąta. Są to dość ciekawe zestawy jakie warto polecić tylko w przypadku gdy mają wyżłobienie całkowicie blokujące rakietkę przed samowolnymi ruchami. Wiele z tych pokrowców niestety przechowuję wewnątrz rakietkę do tenisa stołowego dość luźno przez co także się ona ociera o materiał i niszczy.

Tutaj nie wystarczą same taśmy mocujące ale musi być zagłębienie na profil sprzętu w piance.

Najlepszym pokrowcem na rakietkę do tenisa stołowego a w zasadzie już można nazwać to futerałem jest walizeczka. Mają one w sobie wycięcie w piance lub innym materiale specjalnie na rakietkę aby całość zestawu była usztywniona. Sam futerał jest bardzo odporny i sprawia wrażenie po prostu walizki, jaka często jest wykonana z aluminium lub tworzywa sztucznego.

Niestety jest to mało poręczne rozwiązanie – zajmuje wiele miejsce i jest stosunkowo drogie. Można je polecić tylko do ochrony bardzo drogich zestawów oraz gdy chce nadać się elegancji w transporcie. Natomiast samo rozwiązanie pod względem technicznym i ochronnym nie jest adekwatnie lepsze od owalnego pokrowca jaki mieści całą rakietkę.

Dobre pokrowce do tenisa stołowego nie są drogie i zdecydowanie warto posiadać coś takiego. Jest to jednorazowy wydatek a zabezpiecza sprzęt przed niemal wszelkim typowym uszkodzeniem. Warto wybierać te zamykane na ekspres, posiadające uchwyt do przenoszenia w postaci klamki lub paska oraz wykonane z dość grubego materiału wraz z piankami wewnątrz – im grubsze poszycie tym lepiej.

Także nie warto zwracać uwagę na rozpoznawalność firmy bo często będzie to wyższa cena a niekoniecznie jakość wykonania – trzeba wybierać to co jest zrobione lepiej a nie jakie ma na sobie logo. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.